ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Українські правозахисники надіслали подання до міжнародного суду за мілітаризацію Росією дітей у Криму

Прочитаєте за: 2 хв. 1 Жовтня 2020, 16:53 2

Правозахисники надіслали подання до Міжнародного кримінального суду про пропаганду військової служби у збройних силах Російської федерації серед дітей у тимчасово окупованому Криму.

Про це під час брифінгу в Укрінформі повідомив юрист із міжнародного гуманітарного права Кримської правозахисної групи Богдан Мельникович.

– Подання є інформуванням Міжнародного кримінального суду про дії посадовців Російської Федерації та посадовців органів влади на окупованих територіях про військовий злочин, передбачений пунктом 5 частиною А, статтею 8 Римського статуту, який полягає у примусовому призові на службу до армії Російської Федерації населення окупованої території. У цілому подання стосується відомостей про заходи пропаганди російської військової служби серед дітей як елементу примусу до служби у рядах армії Російської Федерації. А це також свідчить про цілеспрямовану політику російських посадовців щодо організації призову на військову службу, ‒ зазначив правозахисник.

За його словами, поданням у Міжнародний кримінальний суд було поінформовано про навчальні заклади на окупованій території Криму, які здійснюють військову підготовку серед дітей.

– Це як спеціалізовані навчальні заклади, які здійснюють військову підготовку, так і певні військові курси для учнів загальноосвітніх шкіл. Вони були включені  у подання, оскільки протягом навчання у цих закладах або на цих навчальних курсах, окрім навчання поводження зі зброєю та надання базової військової підготовки,  дітям формують російську громадянську ідентичність, також їм прищеплюють російські військові традиції та наставляють на шлях їх подальшої військової служби в армії окупанта, – додав Богдан Мельникович.

Окрім цього, автори подання надали інформацію про кримінальне переслідування мешканців півострова за відмову від служби у російській армії.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook