ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як розвивається нещодавно створений військовий шпиталь у Маріуполі

25 Вересня 2020, 19:12
Як розвивається нещодавно створений військовий шпиталь у Маріуполі

Нагадаємо, що за рішенням командування Медичних сил на базі колишнього мобільного шпиталю у Маріуполі створено стаціонарний шпиталь регіонального значення.

– Наше завдання ­– створення медичного військового закладу для всебічної допомоги військовослужбовцям, – розповідає АрміяInform тимчасовий виконувач обов’язків начальника шпиталю майор медичної служби Михайло Байло.

Наразі, за клопотанням Командування Медичних сил, місцева влада передала шпиталю у постійне користування кілька будівель. За два місяці після відкриття тут запрацювала поліклініка, у якій приймають вузькі медичні фахівці, функціонують хірургічне, терапевтичне та неврологічне відділення, реанімація та відділення інтенсивної терапії з COVID-відділенням на базі нього. Також є стоматологічне відділення із сучасним мобільним стомат-кабінетом.

Уже незабаром тут планується відкрити такі профільні відділення-стаціонари, як офтальмологія, гінекологія, підготовлена база для відкриття травматологічного та ЛОР-відділення. Загальна кількість ліжкомісць у стаціонарі буде до 200.

Нині кадровими підрозділами шпиталю здійснюється добір молодшого та середнього персоналу серед цивільних та контрактників через військкомати. У 2021 році керівництво шпиталю планує поповнити штат лікарів випускниками Української військово-медичної академії – професіоналами за різними напрямками.

Кореспондентка Інформаційного агентства відвідала деякі відділення та поліклініку військового медичного закладу та поспілкувалась з лікарями, які у них працюють.

– У відділенні реанімації та інтенсивної терапії створені всі умови як для тяжких хворих, так і для роботи персоналу, – розповідає лікар-реаніматолог старший лейтенант медичної служби Олександр Демченко. – Нещодавно нам надали в користування наркозну станцію експертного класу. Її вартість сягає понад 2,5 млн гривень. Також маємо апарат УЗД останнього покоління, за допомогою якого у комплексі з нейростимулятором для блокади периферичних нервів можна робити місцеве знеболення кінцівок при жорстких протипоказаннях для загальної анестезії та слідкуючі прилади з сенсорним дисплеєм. Для транспортування тяжких хворих вертольотом чи машиною ми використовуємо апаратуру відомих американських фірм, які позитивно зарекомендували себе у багатьох розвинених країнах. Це, наприклад, портативні кисневі концентратори Syros та слідкуючі апарати Philips.

Також на базі реанімації розгорнуто COVID-відділення із палатою інтенсивної терапії та операційною.

Начальниця поліклінічного відділення госпіталю старший лейтенант медичної служби Валентина Зубко, за сумісництвом лікар-ендоскопіст, «похвалилася» найсучаснішим ендоскопом фірми Olympus 2020 року виробництва, вартістю 3 млн гривень. За його допомогою можна зробити фібро, гастроскопію – тобто обстеження шлунку та дванадцятипалої кишки на предмет виявлення виразок та кровотечі. Лікар працювала і з апаратами попереднього покоління, але цей – каже – зручний як для лікаря, так і для хворого – і зонд легше ковтати, і положення для обстеження більш зручне… Невдовзі обіцяють обладнати кабінет бронхо- та колоноскопом.

Також у поліклініці Маріупольського шпиталю є кабінет функціональної діагностики та УЗД, фізіопроцедурний кабінет. Обладнання тут не поступається тому, що є у приватних клініках.

Лабораторне відділення також із найсучаснішим обладнанням,  крім клінічних та біохімічних, робить обстеження на ВІЛ, гепатіти та COVID-19.

Керівництво шпиталю має амбітні плани  – створити на базі медичного закладу потужну альтернативу цивільним установам Донецького регіону. З тим досвідом, який набув персонал шпиталю під час бойових дій, не сумніваємось – у них вийде!

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Соціальний захист