ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Пільговий житловий кредит для учасників АТО/ООС – під 3% річних на 20 років

11 Вересня 2020
Пільговий житловий кредит для учасників АТО/ООС – під 3% річних на 20 років

Як інформувала АрміяInform, з 10 вересня 2020 року було відновлено приймання заяв на отримання пільгового кредиту для учасників антитерористичної операції (АТО) та/або учасників проведення операції Об’єднаних сил (ООС) на придбання житла.  Кредит надаватиметься на термін до 20 років, а процентна ставка становитиме 3% річних. Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Змінами до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» на ці цілі до кінця 2020 року передбачено 14,6 мільйонів гривень.

З них половина коштів піде для пільгового кредитування учасників АТО/ООС. Звертаємо вашу увагу на те, що кредит надається строком до 20 років, але не більше ніж до досягнення позичальником пенсійного віку. Кредит з відсотковою ставкою 3% річних  надається виходячи з нормативної площі житла, яка становить 21 кв. метр загальної площі житла на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю.

Розпорядником державних  коштів, виділених на надання пільгового кредиту є Міністерство розвитку громад та територій України та Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву (Держмолодьжитло).

У зв’язку з цим звертаємо увагу наших читачів, зацікавлених в отриманні пільгового кредиту, що на офіційних вебсайтах кожного регіонального Держмолодьжитла зазначена необхідна  інформація (більш детально – тут).

Учасники АТО/ООС мають можливість:

– отримати необхідну інформацію щодо того, чи мають вони право на отримання кредиту;

– визначити орієнтовний розмір кредиту та умови його отримання;

– ознайомитися з переліком документів, які необхідно подати до регіонального управління для отримання кредиту;

– зареєструватись як кандидат для отримання кредиту.

Отже, кожен кандидат може самостійно, без особистого відвідування фахівця, зареєструвати заявку на отримання пільгового кредиту через інтернет-сайти регіональних управлінь Держмолодьжитла і самостійно стежити за просуванням черги за цим посиланням. Це один із чинників до усунення можливості впливу будь-якої людини на формування і просування черги кандидатів.

За підсумками 2019 року, в рамках виділених коштів, пільгові кредити надано 198 сім’ям, з них – для 100 сімей учасників АТО/ООС.

Зі статистикою надання кредитів у 2019 році можна ознайомитися на цій сторінці сайту Держмолодьжитло.

 

15
3
Читайте нас в Telegram
Армія і суспільство, Новини, Публікації, Соціальний захист