ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Документальна стрічка про ССО вийде на кіноекрани вже цього року

12 Вересня 2020
Документальна стрічка про ССО вийде на кіноекрани вже цього року

Знімальна група під керівництвом незалежних авторок, режисерок, виробниць і дистриб’юторок кінопродукції Анни Мартиненко і Тетяни Кулаковської розпочала у Хмельницькому зйомки іміджевої, повнометражної національної документальної стрічки з робочою назвою: «Про Сили спеціальних операцій».

Анна і Тетяна відомі як авторки шести документальних національних фільмів «Позивний Зеніт» та «Воїни духу», військово-патріотичного Проєкту «Кіно, що наближає перемогу».

Три дній одну ніч знімальна група провела з героями майбутнього фільму – спецпризначенцями, на тактичному полі, на заняттях з повітрянодесантної, вогневої і спеціальної підготовки. Фільмували героїв у повному бойовому спорядженні під час стрибків з парашутами, швидкої доставки та евакуації груп повітряним шляхом за допомогою канатів. Спілкувалися з командирами, інструкторами, з чинними військовослужбовцями різних спеціальностей і напрямків підготовки – медики, розвідники, снайпери, водії, які були спецпризначенцями до створення ССО і служать нині. Писали за кавою-чаєм мобілізованих і ветеранів, які у складі підрозділів спеціального призначення працювали зимою 2014-го в Криму і від перших днів російсько-української війни на Донбасі.

У центрі Хмельницького біля кінотеатру ім. Т.Г.Шевченка знімальна група фільмувала повернення з ротації на Схід України наших захисників, яких з гарячими обіймами зустрічали їхні найрідніші, близькі, друзі й просто небайдужі земляки.

 

– Ми незалежні авторки, і в цьому наша сила. Майбутній фільм – наша ідея, яку підтримали в Командуванні ССО, – каже Анна Мартиненко. – Це новий рід військ, про який широкому загалу не багато відомо. Наратив картини – «Люблю і бороню Україну», «Україна – рідна мати Героїв» і звичайно – наша Перемога. Основа стрічки – це оповіді наших воїнів ССО. Фільм фахово, сучасно, драйвово, детально і гідно представлятиме державу Україну. Плануємо його показати до кінця 2020 року. Стрічка стане хорошою візитівкою про наших «сталевих», «вовків», їхню зброю і техніку для наших партнерів у НАТО, в країнах Європи та світу, – діляться деталями про фільм Анна і Тетяна.

Авторки кажуть, що зйомки у Хмельницькому – це їхній перший виїзд, це старт. Разом із тим, додають, що від Командування ССО отримали чималий архів відео- і фотооповідей та інтерв’ю відважних сталевих. Велику вдячність за підтримку в роботі над створенням фільму дівчата переказують Голові ради ветеранів при Міністерстві у справах ветеранів Володимирові Лагуті та Голові спілки руху ветеранів України Жорі Турчаку.

На запитання, куди поїдуть працювати далі після Хмельницького, свої творчі плани дівчата не розкривають. Та запевняють, що попереду в них ще не одне творче відрядження, ще не один день і не одна ніч в команді-компанії героїв-спецпризначенців ССО.

Довідка. Хронометраж фільму 60 хвилин. Аудиторія фільму не має вікових обмежень. Це документальна публіцистика з ефектом сприйняття художнього фільму. Прем’єра стрічки в кінотеатральному прокаті України запланована у 2020 році. Командування ССО представить фільм «Про ССО» військовому та дипломатичному істеблішменту країн НАТО і особовому складу.

Фото автора

16

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
MilitaryArt, Новини