Стабілізація та повільне відновлення 2024 рік — третій рік широкомасштабної війни — минув під знаком стабілізації української економіки. Після падіння…
У Дніпрі Міністерство оборони України та Координатор проєктів ОБСЄ в Україні розпочали перший дводенний регіональний семінар ОБСЄ з рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків у Збройних Силах України та інших ключових напрямів демократичного контролю над ЗС України. Захід відбувається в рамках міжнародного проєкту «Посилення демократичного контролю над Збройними Силами України» за підтримки Женевського центру управління сектором безпеки (DCAF).
Міністерство оборони України виступає замовником та співвиконавцем цього проєкту. У заході, метою якого є підвищення обізнаності офіцерів щодо рівності прав і можливостей жінок та чоловіків у війську, прав та свобод військовослужбовців, взаємодії збройних сил з громадянським суспільством, а також демократичного цивільного контролю над ЗС України, беруть участь представники ОБСЄ в Україні, офіцери та працівники оборонного відомства, Генерального штабу ЗС України, Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, національні експерти з демократичного контролю і гендерної рівності, представники громадських організацій та офіцери військових частин і установ місцевого гарнізону.
Під час заходу начальник відділу реалізації соціальних гарантій Департаменту соціального та гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Сергій Кучеренко поінформував учасників про впровадження гендерної рівності у ЗС України. Зокрема завдяки внесеним змінам до законодавчих і нормативно-правових актів закріплено принцип проходження жінками військової служби на рівних умовах із чоловіками. Крім того, жінкам-військовослужбовцям надано доступ до всіх військово-облікових спеціальностей рядового, сержантського і старшинського складу, також й бойових.
За словами Сергія Кучеренка, пріоритетність врахування гендерної рівності в реформуванні сектору безпеки і оборони тісно пов’язана з основоположними цінностями демократії, особистою свободою, правами людини, верховенством права та є складовою демократичного контролю над збройними силами.
Як зазначив менеджер проєктів у військово-політичній сфері Координатора проєктів ОБСЄ в Україні Олександр Гладкий, рівні права та можливості жінок і чоловіків у збройних силах, які є головними у фокусі проєкту Міністерства оборони України та ОБСЄ у 2020 році, є невіддільною частиною демократичного цивільного контролю над ЗС України.
У перший день семінару в інтерактивному форматі обговорювались питання демократичного цивільного контролю над ЗС України та переваги від нього. Також були розглянуті основні поняття гендерної концепції, міжнародні підходи до гендерної рівності у збройних силах, поточний стан гендерної інтеграції в Міністерстві оборони та ЗС України.
Начальник навчально-наукового центру стратегічних комунікацій у сфері забезпечення національної безпеки та оборони Національного університету оборони України імені Івана Черняховського доктор наук з державного управління підполковник Ольга Сальнікова розповіла присутнім про актуальність застосування стратегічних комунікацій як ефективного механізму взаємодії між збройними силами та громадянським суспільством, а також роль демократичного цивільного контролю над збройними силами, розкрила його сутність та переваги.
— Саме офіцер-лідер є зразком для особового складу щодо імплементації принципів демократичного контролю у повсякденній діяльності ЗС України, — підкреслила підполковник Ольга Сальнікова.
Також під час семінару відбулася презентація першого проєкту «Путівника з гендерної інтеграції у Збройних Силах України», який невдовзі планують розповсюдити серед військовослужбовців.
Завершиться семінар анкетуванням та тестуванням його учасників, основу якого складуть запитання, які розглядаються під час заходу.
Як повідомили організатори, у 2020 році подібні семінари пройдуть у Харкові, Чернігові, Одесі, Львові та Житомирі.
@armyinformcomua
На фоні нових ракетних ударів рф по Києву, Запоріжжю та Харківщині Президент України Володимир Зеленський підкреслив, що балістику росіян необхідно знищувати ще на території країни-агресора.
Російські війська використовують своїх поранених солдатів для виявлення вогневих точок українських захисників.
На Дніпропетровщині викрили компанію, яка допомагала росіянам будувати лабораторії, в яких вони розробляють ядерну зброю.
Невідомі диверсанти продовжують підривну діяльність на території країни-агресора.
У суботу, 18 січня, Міністр оборони України Рустем Умєров провів переговори з главами МЗС та представниками Албанії, Боснії і Герцеговини, Молдови, Північної Македонії, Румунії, Словенії, Туреччини, Хорватії та Чорногорії.
Російські війська продовжують застосовувати проти українських захисників спеціальні боєприпаси, споряджені отруйними речовинами.
від 25000 до 25000 грн
Одеса
35 ОБрМП ім. контр-адмірала Михайла Остроградського
від 50000 до 50000 грн
Ужгород
Харківська окрема авіаційна ескадрилья
Стабілізація та повільне відновлення 2024 рік — третій рік широкомасштабної війни — минув під знаком стабілізації української економіки. Після падіння…