І хоча ця премія персональна, Марія вважає, що в її особі нагороду отримала вся команда правозахисників «Альменди» — організації, що вже понад десять років на всіх рівнях захищає…
Незабаром на Одещині з’явиться своя «Алея МіГів». Але якщо у Північній Кореї таку назву отримало місце перших повітряних боїв між реактивними винищувачами, то тут ми говоримо про останнє пристанище для «крилатих ветеранів». Мова йде про авіамузей.
Під майбутню велику експозицію відвели ділянку зеленого газону між ангарами спортивного аеродрому «Гідропорт», де вже є кілька експонатів. А почалося все з того, що весною одеські льотчики врятували раритетні зразки авіаційної техніки від перетворення на металобрухт. Тоді вдалося зберегти три рідкісні машини — МіГ-19ПМ, МіГ-21УМ і МіГ-23МЛ. Їх доставили з навчального полігона військової кафедри одного з вищих навчальних закладів, який знаходиться на околиці селища Котовського. Там їх використовували як навчальні посібники, але ніякого догляду за рідкісними зразками не було і в якийсь момент літаки вирішили просто списати. Сьогодні ж вони знаходяться у власності Федерації літакового спорту України.
Зовсім недавно до експозиції додали Су-17. Також ще декілька експонатів, зокрема, навчально-тренувальні L-29 «Дельфін» і L-39 «Альбатрос» були викуплені на аукціонах Міноборони та вже прямують до музею.
Кожним експонатом тут займається своя група фахівців. Роботи у ентузіастів-реставраторів чимало, адже крилаті ветерани, які дивом уникнули долі бути зданими на металобрухт, дістались їм у жалюгідному стані. Деякі навіть без консолей.
Ремонтники планують відновити інтер’єр кабіни пілота, прилади, індикатори, лампочки, щоб відвідувачі музею змогли відчути себе справжніми пілотами. І все це за власний кошт та спонсорську допомогу. Ще одним сюрпризом для майбутніх відвідувачів стане те, що за бажанням вони зможуть здійснити самостійний стрибок із парашутом типу «Крило».
До слова, керівництво летовища навіть уже встигло зареєструвати юрособу — «Одеський музей авіаційної техніки», а Українська Федерація літакового спорту звернулася з листом до авіаційним підприємствам країни з проханням знайти на складах хоч якісь запчастини, які можуть стати у нагоді для відновлення цих бортів. Нагадаємо, що Одеський авіаційний завод ремонтував саме цю лінійку винищувачів, починаючи з Міг-19.
Тож коли всі літаки будуть приведені у повністю комплектний вид, пофарбовані, їх виставлять на огляд публіки.
Вхід до авіамузею, де можна помилуватися дивовижними раритетними літаками, буде абсолютно безкоштовним.
@armyinformcomua
Заступник міністра оборони України Сергій Боєв взяв участь в засіданні політичного комітету НАТО, під час якого порушив тему зміцнення оборонних спроможностей України як запоруку стійкого миру.
Бійці 412 полку безпілотних систем Nemesis наздогнали та уразили двох ворожих штурмовиків на мотоциклах.
У командуванні Повітряних сил ЗСУ спростували російський фейк про начебто збитий літак F-16 Повітряних Сил ЗСУ над Сумською областю.
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом.
Команда «ТРО Медіа» за ініціативи Генерального штабу ЗСУ створила короткометражний художній фільм «Дух переможців», який розповідає історію загартування незламного українського характеру через випробування.
Представники Міністерства оборони України, Повітряних сил ЗСУ, Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, українських та американських оборонних компаній обговорили розвиток співпраці з модернізації засобів української ППО.
від 20000 до 120000 грн
Краматорськ
23 ОМПБ 56 ОМПБр
І хоча ця премія персональна, Марія вважає, що в її особі нагороду отримала вся команда правозахисників «Альменди» — організації, що вже понад десять років на всіх рівнях захищає…