ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Наші військові «перекривають» нормативи у декілька разів» – Головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Руслан Хомчак

Прочитаєте за: 2 хв. 24 Вересня 2020, 13:32

Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Руслан Хомчак у рамках стратегічних командно-штабних навчань «Об’єднані зусилля – 2020» проінспектував і навчання підрозділів територіальної оборони в Херсонській області.

На запитання нашого кореспондента поділитися першими  висновками щодо оцінки виконання завдань підрозділами ЗСУ, задіяними у масштабних навчаннях, Головнокомандувач, зокрема, зазначив:

– Навчання «Об’єднані зусилля – 2020» проводяться за планом. Важливо, що нас підтримали наші партнери. Потужно відреагували військові Великої Британії і США. Продемонстрували свої сучасні технічні можливості й навченість, мобільність своїх підрозділів. Дуже добре, що сьогодні ми відпрацьовуємо з нашими партнерами питання спільної роботи.  Нехай це сьогодні на тактичному рівні, але тактичний рівень – основа успіху в бою. Президент України, Міністр оборони України і я переконалися, що наше військо мають високий рівень підготовки. Нормативи наші військові «перекривають» у декілька разів, – зазначив генерал-полковник Руслан Хомчак.

Окремо Головнокомандувач відзначив підрозділи територіальної оборони.

– Ми застосовуємо їх не так, як у 2014-му році, а саме з урахуванням аналізу того досвіду, який ми здобули під час війни, з урахуванням досвіду наших партнерів. Дякуючи сьогодні голові Херсонської облдержадміністрації, саме у цій області було проявлено найбільший інтерес для того, щоби ці питання спільно відпрацювати: військовим, поліції, Національній гвардії, місцевій владі. Вважаю, що те, як тероборона відпрацювала у Скадовську, – гарний початок нових змін у цьому напрямку. Ефективних змін, які мають привести до того результату, на який  ми всі очікуємо. Я впевений, якщо призвали (до тероборони. – Ред.) місцевих хлопців, які бажають служити, то вони зроблять все якнайкраще, тому що захищають свій дім, свою вулицю, свій населений пункт. Тому сенс в тому, що воїн тероборони має захистити своє. Тоді не буде тут ні гіркіних, ні стрєлкових. Але кожен із цих воїнів  має розуміти, що має робити. А для цього тероборонців треба постійно навчати. І найголовніше – це повинно стати спільною справою усіх складових сектору безпеки і оборони, місцевої влади і громади. Це спільне їхнє завдання.

Згадав Руслан Хомчак і про те, що наші підрозділи тероборони успішно переймають досвід Естонії.

– Досвід цієї країни цікавий. Але ми повинні враховувати в першу чергу наш досвід, який набули за ці роки, досвід наших партнерів і обов’язково враховувати наш менталітет, географію та історію. Ми, взагалі, досвід багатьох країн вивчаємо, але ми не можемо повністю скопіювати досвід якоїсь окремої держави. Ми – українці, ми здатні створити й створимо таку тероборону, яка гарантовано забезпечить виконання всіх завдань, які покладають на неї у державі, – підкреслив Головнокомандувач ЗСУ.

16

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram