ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

З початку військового конфлікту на Донбасі загинули понад три тисячі мирних жителів

Прочитаєте за: 2 хв. 22 Вересня 2020, 16:32 0

З початку російської агресії на Донбасі Моніторингова місія Організації Об’єднаних Націй з прав людини в Україні зафіксувала загибель 3 тисяч 367 цивільних осіб. Ще понад 7 тисяч осіб зазнали поранень. Про це заявила голова місії Матильда Богнер під час презентації 30-го звіту про права людини, який охоплює шість місяців моніторингу в період з 16 лютого по 31 липня 2020 року.

«Загальна кількість загиблих серед цивільного населення у зв’язку з конфліктом на Донбасі сягнула 3 тисяч 367 осіб, понад 7 тисяч зазнали травм і поранень. Серед жертв конфлікту – 1821 чоловік, 1064 жінки, 99 хлопчиків, 49 дівчаток і 37 дорослих, чия особа не встановлена», – наголосила Матильда Богнер.

Водночас голова Місії ООН з прав людини в Україні повідомила, що з 1 січня по 31 липня поточного року місія зафіксувала загибель 18 цивільних осіб, серед яких одна дитина, а також поранення 89 осіб (49 чоловіків, 30 жінок, шість дівчаток і четверо хлопчиків). «І це на 10% менше, ніж за аналогічний торішній період», – наголосила Матильда Боднер.

«Ми визнаємо, що пакет додаткових заходів стосовно підтримки припинення вогню, запроваджений з 27 липня, полегшив становище цивільного населення. З 1 серпня ми не зареєстрували жодного загиблого цивільного або жодного руйнування цивільних об’єктів внаслідок воєнних дій», – підкреслила голова Місії.

Вона зазначила, що Місія ООН з прав людини закликає сторони на Донбасі продовжувати дотримуватися режиму припинення вогню та поводитися відповідно до положень міжнародного гуманітарного права.

Крім того, Матильда Боднер додала, що Моніторингова місія ООН вітає рішення українського уряду щодо виплат компенсацій особам, які через війну втратили помешкання.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram