ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

У Генштабі повідомили, на скільки планують зменшити штатну чисельність війська цього року

Новини
Прочитаєте за: 3 хв. 16 Вересня 2020, 9:12

Нещодавно в соціальних мережах знову з’явилася інформація про нібито скорочення війська. Свій меседж автори підкріплюють страхітливими цифрами. Мовляв, чисельність лише військових частин Сухопутних військ зменшать на 60 тисяч. Крім того, значне скорочення загрожує і Повітряним Силам, і Військово-Морським…

АрміяInform спробувала перевірити цю інформацію, яка безсумнівно дуже тривожить суспільство з огляду на ситуацію на сході країни, кількість російських військових і техніки поблизу нашого кордону та риторику Кремля щодо України. 

Ось як прокоментували цю інформацію в Головному управлінні персоналу Генерального штабу Збройних Сил України. 

На жаль, окремі дописувачі соцмереж свідомо вводять суспільство в оману, оскільки це не перша інформаційна провокація на цю тему. Інформація про скорочення війська не відповідає дійсності. Це класичний фейк. Оцінюючи нинішні виклики перед нашою державою, ця інформація по суті є абсурдною. Яка мета цих інформаційних маніпулятивних пострілів?  Дискредитація керівництва держави та Збройних Сил України, намагання створити негативний інформаційний фон довкола ЗСУ, спроба сповільнити темп реформ у війську.

Насправді у Збройних Силах України триває трансформація системи управління за стандартами НАТО, зокрема, в частині перерозподілу функцій та виключення їх дублювання між органами військового управління, набуття ними спроможностей у новому структурному форматі.

Крім того, виконується рішення щодо поетапного приведення штатної чисельності війська у відповідність до визначеної законодавством України чисельності. Нагадаємо, яка склалася ситуація: наразі чисельність війська майже максимальна – 250 000 осіб, а штатна чисельність – значно більша (у попередні роки було створено чимало нових військових частин). Значна розбіжність між штатною чисельністю війська та наявною чисельністю особового складу не дозволяє досягти необхідної злагодженості підрозділів, суттєво знижує боєздатність військових частин, впливає на розвиток спроможностей ЗСУ загалом. Тому необхідно провести певні заходи, щоб збалансувати штатну чисельність із чисельністю війська, яка визначена законом. Приведення штатної чисельності війська у відповідність до визначеної законодавством України чисельності – це не замасковане скорочення ЗСУ, як дехто представляє цю ситуацію для суспільства.

Наголошуємо, у проведених та запланованих організаційних заходах щодо оптимізації (зменшення) штатної чисельності не було і не буде скорочено жодної бойової військової частини та не буде допущено зниження їх боєздатності.

Після втілення в життя певних рішень щодо структурних змін у підрозділах чисельність війська не зменшиться, жоден бойовий підрозділ не може бути скорочений. Це вимога Головнокомандувача ЗСУ генерал-полковника Руслана Хомчака.

У контексті сказаного додамо, що цього року у відповідності до запланованих організаційних заходів буде зменшена штатна чисельність війська більше ніж на 20 тисяч посад. Звертаємо увагу не списочна, а штатна. При цьому, ще раз наголошуємо, не буде скорочено жодної бойової частини та не буде допущено зниження їх боєздатності. Заплановані заходи насамперед стосуються не бойових військових частин, зокрема частин забезпечення,  обслуговування та навчальних центрів (йдеться про скорочення вакантних посад).

Читайте нас в Telegram
Українських зброярів відзначили нагородами, одного — посмертно

Українських зброярів відзначили нагородами, одного — посмертно

17 працівників підприємств, які входять до Акціонерного товариства «Українська оборонна промисловість», нагороджено за сумлінну працю задля зміцнення обороноздатності держави.

Ракетна атака на Дніпропетровщину: кількість загиблих зросла до 9, серед них — троє дітей

Ракетна атака на Дніпропетровщину: кількість загиблих зросла до 9, серед них — троє дітей

Наразі число загиблих зросло до 9 через російську атаку по Дніпропетровщині — у лікарні померла поранена дитина.

Речник ГУР розповів про втечу другого літака після знищення Ту-22МЗ

Речник ГУР розповів про втечу другого літака після знищення Ту-22МЗ

Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов розповів, що після знищення російського бомбардувальника Ту-22М3 другий російський літак був змушений розвернутися.

Олаф Шольц закликав країни ЄС передати системи Patriot Україні якнайшвидше

Олаф Шольц закликав країни ЄС передати системи Patriot Україні якнайшвидше

Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав країни ЄС посилити допомогу Україні, зокрема відправити більше систем ППО Patriot.

У МОУ розповіли про грошове забезпечення військових саперів

У МОУ розповіли про грошове забезпечення військових саперів

Начальник Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки Міністерства оборони України полковник Руслан Берегуля повідомив, що військові сапери матимуть страхування та додаткову щомісячну виплату в розмірі 30 тис. грн.

У ГУР розкрили подробиці знищення російського Ту-22МЗ

У ГУР розкрили подробиці знищення російського Ту-22МЗ

Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що російський бомбардувальник Ту-22М3 було знищено тими ж засобами, якими раніше було уражено російський літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Старший інспектор прикордонної служби

від 25000 до 30000 грн

Бориспіль

Київ, ОКПП ДПСУ

Військовослужбовець в ЗСУ

від 20100 до 120100 грн

Луцьк

Старобільський РТЦК та СП

Водій в ЗСУ

від 20100 до 120000 грн

Дніпро

Старобільський РТЦК та СП

Інспектор прикордонної служби, водій

до 20100 грн

Житомир

Державна прикордонна служба України

Стрілець-санітар

Покровськ

107 ОБТРО м. Маріуполь

Інспектор прикордонної служби

від 20000 до 25000 грн

Львів

Державна прикордонна служба України