ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Збройних Силах України проходять службу близько 29 тисяч жінок

Прочитаєте за: 2 хв. 15 Вересня 2020, 16:01 0

Сьогодні в Києві Міністерство оборони України та Координатор проєктів ОБСЄ в Україні розпочали дводенний тренінг «Рівні права та можливості для жінок і чоловіків у Збройних Силах та інші ключові напрями демократичного контролю над Збройними Силами» для представників оборонного відомства, Генерального штабу Збройних Сил України та Національного університету оборони України імені Івана Черняховського. Про це повідомляє АрміяInform.

Тренінг проводять місцеві та міжнародні експерти з демократичного контролю і ґендерної рівності, а також представники авторитетних міжнародних організацій. Захід відбувається в рамках міжнародного проєкту «Посилення демократичного контролю над Збройними Силами України» за підтримки Женевського центру управління сектором безпеки (DCAF) та Академії Фольке Бернадотта (Швеція), а також Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ.

Варто зазначити, що за підсумками тренінгу та тестування найактивніші його учасники візьмуть участь у шести регіональних семінарах. Вони виступатимуть з доповідями для офіцерів Збройних Сил України в Дніпрі, Харкові, Чернігові, Одесі, Львові та Житомирі.

Під час заходу директор Департаменту соціального та гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Назім Агаєв поінформував учасників про впровадження ґендерної рівності у ЗСУ. Зокрема, завдяки внесеним змінам до законодавчих і нормативно-правових актів закріплено принцип проходження жінками військової служби на рівних засадах із чоловіками. Крім того, військовослужбовцям-жінкам надано доступ до всіх військово-облікових спеціальностей рядового, сержантського і старшинського складу, зокрема і бойових. 

За словами Назіма Агаєва, на цей час у ЗСУ проходять службу та працюють 58 192 жінки. Близько 29 000 з них – жінки-військовослужбовці. Також він наголосив, що приблизно 10 тисяч жінок у ЗСУ мають статус учасника бойових дій. Крім того, частка військовослужбовців-жінок, які беруть участь у міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки, у складі національного персоналу становить 6%.

Під час тренінгу Координатор проєктів ОБСЄ в Україні – Посол Генрік Вілладсен акцентував свою увагу на тому, що фокус проєкту «Посилення демократичного контролю над Збройними Силами України» змінюється щороку. Торік основні акценти робили на нормативній базі, цьогоріч – на рівних правах чоловіків та жінок у ЗСУ.

Також під час заходу менеджер проєктів у військово-політичній сфері Координатора проєктів ОБСЄ в Україні Олександр Гладкий презентував робочу версію довідника з гендерної рівності у ЗСУ, довідник «Основні права військовослужбовців», представив посібники «Гендерне навчання військовослужбовців», «Гендерні питання у секторі оборони» та «Рекомендації командуванню щодо протидії домашньому насильству в сім’ях військовослужбовців».

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook