Про найвідоміше застосування винищувача F-16 під час інциденту, який потенційно міг стати однією зі спроб замаху на Дональда Трампа, розповідає АрміяInform. Патрулювання…
Жителі Донецької області почали активно укладати контракти для проходження служби в лавах Збройних Сил України. Про це свідчать дані, які надали кореспондентці АрміяInform у Донецькому обласному військовому комісаріаті.
— Станом на 1 вересня 2020 року число підписаних контрактів сягнуло понад 1100. До речі, Донеччина за кількістю охочих служити у ЗСУ серед лідерів вже не перший рік… — розповів офіцер відділу комплектування та призову Донецького обласного військового комісаріату майор Сергій Гаркін.
На думку керівництва військкомату, така кількість охочих пов’язана з тим, що Збройні Сили України пропонують стабільне грошове утримання та повний соціальний пакет. Адже через понівечену промислову інфраструктуру на Донбасі, а також призупинення роботи деяких підприємств та скорочення робочих місць, пов’язані з карантином, до армії пішли ті, хто замислювався про цей крок давно.
За словами майора Сергія Гаркіна, майже половина від загальної кількості призовників мають статус учасників бойових дій, і до нових місць служби вони прийдуть добре підготовленими.
— Зі всіх цьогорічних новобранців-контрактників — 10% представниці чарівної статі. Дівчата йдуть служити нарівні з чоловіками до бойових підрозділів, багато з них стають зв’язківцями. А жінки-контрактники з медичною освітою рятують життя наших бійців у шпиталях.
Насамперед військкомати Донеччини комплектують військові частини Сухопутних військ, ДШВ та морської піхти, що залучаються до виконання завдань у районі проведення ООС, а також підрозділи зв’язку і медичні підрозділи та установи ЗС України.
Наша кореспондентка також відвідала Маріупольський міський військовий комісаріат, щоб на прикладі цього закладу показати, як відбувається призов на контрактну службу на місцях, а також поспілкуватися з кандидатами.
— Станом на перше вересня наш військкомат призвав на контрактну службу вже на 20 відсотків більше від потрібного. Тобто необхідно було відібрати 105 осіб, а ми направили служити до військових частин 124. Звісно, карантин наклав відбиток на призов, але не можу сказати, що це тільки негативний бік. Адже з початком введення в країні карантинних обмежень кількість призовників різко впала — люди просто боялися йти до місць скупчення народу. А з його послабленням охочих укласти контракт зі Збройними Силами України стало значно більше. Я думаю, це пов’язано зі скороченням робочих місць на підприємствах, — розповідає заступник комісара Маріупольського міського військкомату — начальник відділу комплектування майор Олександр Полічко.
Але не всі охочі потрапляють до війська. Певна кількість осіб відсіюється за станом здоров’я, судимістю або через адмінпорушення, які було скоєно навіть кілька років тому. Чимало кандидатів «забраковують» психологи.
Сьогодні психологічний відбір у міському військкоматі проходить і Євген. Хоче служити в окремій механізованій бригаді «Холодний Яр». Чоловік розповідає, що давно мріяв поповнити лави Збройних Сил, але були хворі батьки.
— Батьків не стало. І я можу тепер йти до війська, — із сумом каже чоловік.
Для проходження медкомісії прийшов до військкомату і 31-річний багатодітний батько Олександр. Він працює на металургійному комбінаті. Розповідає, що з появою дітей почав дорожити мирним життям у Маріуполі. Тому йде до армії, щоб захищати Донбас від російської навали.
— Крім того, за мною зберігається робоче місце на підприємстві. Тобто, крім грошового утримання, в армії я буду отримувати заробітну плату. А для багатодітної родини це суттєвий плюс, — каже Олександр.
Діана кілька років тому закінчила медичний коледж. За плечима дівчина має досвід роботи з тяжкими хворими в травматології і реанімації. До шпиталю вона йде, щоб бути корисною Батьківщині.
— Розумію, що можливі небезпечні виїзди на передову для евакуації поранених. Але я все обдумала і готова, адже люблю Україну і хочу бути їй корисною! — говорить Діана.
Григорій у складі мобільної вогневої групи зенітної ракетної бригади імені гетьмана Пилипа Орлика у ніч на 8 листопада збив ударний БПЛА типу shahed.
В Часовому Ярі окупанти намагаються «проскочити по тихому» — або замасковані, або використовуючи спеціальні засоби, щоб їх не побачили з повітря.
Батальйон ударних безпілотних авіакомплексів «Ахіллес» 92 штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка уразив одразу дві важкі вогнеметні системи залпового вогню ТОС-1А «Солнцепьок».
«Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні вже весь день зустрічі й наради в Києві після саміту Європейської політичної спільноти в Будапешті. Українська позиція була представлена», — заявив Володимир Зеленський.
Дивізіон зенітного ракетного Львівського полку імені Івана Виговського був сформований 30 вересня 2021 року практично напередодні повномасштабного вторгнення. На озброєнні має зенітний ракетний комплекс С-300 середнього радіусу дії. А ще кішка Ракета і пес Джекі.
За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Купʼянської окружної прокуратури Харківської області суд визнав винним мешканця селища Великий Бурлук за фактами виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, вчиненого з використанням засобів масової інформації, та колабораційної діяльності (ч. 3 ст. 436-2, ч. 6 ст. 111-1 КК України).
Захищаємо світ
від 20000 до 20000 грн
Львів
Державна прикордонна служба України
Про найвідоміше застосування винищувача F-16 під час інциденту, який потенційно міг стати однією зі спроб замаху на Дональда Трампа, розповідає АрміяInform. Патрулювання…