ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Американські стратегічні бомбардувальники B-52 вперше пролетіли над Україною

Прочитаєте за: 2 хв. 4 Вересня 2020, 16:35 39

У Командуванні Повітряних Сил ЗС України АрміяInform повідомили, що військові літаки ВПС США Боїнг B-52 Stratofortress вилетіли з авіабази Ферфорд у Великій Британії сьогодні вранці. Стратегічні бомбардувальники пролетіли над територією об’єднаної Європи, де їх супроводжували винищувачі ВПС країн НАТО та ключових партнерів Альянсу.

Близько опівдні літаки наблизились до українського повітряного простору. На кордоні бомбардувальників США зустріли винищувачі бригад тактичної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України Су-27 та МіГ-29. Українські військові льотчики перехопили естафету в польських колег на F-16 і забезпечили супровід через усю територію України від західного кордону до узбережжя Азовського моря та у зворотному напрямку.

Зазначимо, що місія B-52 – виключно патрулювання. Вона має плановий характер і здійснюється з метою досягнення сумісності ВПС країн НАТО та партнерів. У Командуванні українських Повітряних Сил очікують, що така співпраця у сфері колективної безпеки продовжиться й надалі та буде лише посилюватися.

Нагадаємо, американські військові літаки вже пролітали над Україною цього року. Так, пара стратегічних бомбардувальників ВПС США B-1B Lancer вилетіли з американської авіабази Елсворд, перелетіли через Атлантику, територію європейських країн та 29 травня перетнула повітряний простір України. Їх супровід також здійснювали українські винищувачі: пара Су-27 та пара МіГ-29.

Довідка
Боїнг B-52 Stratofortress (стратосферна фортеця) – американський багатофункціональний важкий стратегічний бомбардувальник-ракетоносець. Він здатний нести звичайне, високоточне та ядерне озброєння, летіти на висоті понад 16 кілометрів. Його бойовий радіус перевищує 7 тисяч кілометрів. Нині на службі ВПС США перебуває 85 одиниць, ще 9 знаходяться в резерві.

24

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Навчання та тренування, Новини