ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

НАТО нарощує військову присутність у Чорному морі для стримування «апетитів» РФ

11 Серпня 2020
НАТО нарощує військову присутність у Чорному морі для стримування «апетитів» РФ

Мілітаризація Росією окупованого Криму та збільшення кількості військових суден у Чорноморському регіоні несе велику загрозу не лише Україні, а й союзникам Альянсу. З огляду на це, із середини літа наші партнери почали активно комунікувати про необхідність стримування Кремля, а відтак – продовжувати нарощення військової присутності в Чорному морі.

РФ далі залякуватиме країни Чорноморського регіону

Керівник Міноборони США Майк Еспер, зокрема наголошував, що НАТО необхідно зміцнювати та спрямувати кошти Альянсу на стримування РФ. За його словами, Росія є джерелом порушень у всьому світі: анексія Криму, ведення війни в Україні, відправка військ до Сирії та Лівії.

Варто зазначити, що Марк Еспер став главою Пентагону нещодавно і висунутий на посаду Дональдом Трампом після порівняно швидкої процедури узгодження його кандидатури в профільному комітеті Сенату США та загального голосування законодавців у Конгресі.

Рішучі заяви щодо стримування Росії фактично одразу після призначення можуть свідчити про те, що від «скрєпоносних» очікують продовження агресії на всіх «фронтах». Тобто, вона й надалі порушуватиме міжнародне право, намагатиметься дестабілізувати безпекову ситуацію в різних куточках планети, особливо в Чорноморському регіоні.

Чому саме в Чорному морі? Бо, з огляду на розміщення сил Південного військового округу – це зручно, менш затратно в економічному плані й близько до НАТО. Так би мовити, все під рукою. Крім того, кількість військ дозволяє брязкати зброєю і залякувати країни Чорноморського басейну.

Військова присутність росіян у регіоні

На думку російського військово-політичного експерта Юрія Федорова, найпотужніше угруповання округу представлене 8-ю гвардійською загальновійськовою армією, в яку входять 150-та мотострілецька дивізія, дислокована поряд із кордонами України, і призначена для наступальних ударних операцій. Крім того, у склад 8-ї загальновійськової армії де-факто включені два армійські корпуси, дислоковані на окупованих частинах Донецької та Луганської областей.

Також, у східній частині Північного Кавказу дислокована 58-ма загальновійськова армія, призначена для військових операцій проти Грузії й Азербайджану. А 49-та загальновійськова армія зі штабом у Ставрополі належить до сил другого ешелону, призначених посилювати війська 8-ї та 58-ї армій.

Ну і, звісно, Чорноморський флот РФ і війська в окупованому Криму, які теж входять до Південного військового округу, виступають як головний інструмент для реалізації різних провокацій на морі.

Блок НАТО змінює пріоритети в безпековій політиці – на перший план виходить Чорне море

Кількість російських військ, непередбачуваність дій на суходолі, морі, повітрі й кіберпросторі  не дозволяють Альянсу нехтувати загрозою, яку несе Росія з Чорноморського басейну. З огляду на це, цілком логічно, що Альянс продовжить нарощувати військову присутність у регіоні. Так, днями Майк Еспер вже заявляв, що США планують вводити більше ротаційних сил у Чорноморський регіон, зокрема в Румунію. На жаль, їхню кількість глава Пентагону не уточнив.

Слід підкреслити, що НАТО продовжує використовувати військові навчання як ефективний засіб для стримування російської агресії в акваторії Чорного моря навіть під час пандемії COVID-19. Так, на початку серпня в регіоні пройшли спільні навчання Військово-морських і Повітряних сил США. Участь у них брали ракетний есмінець USS Porter, літак-розвідник Poseidon P-8A, чотири винищувачі F-16, безпілотник MQ-9 Reaper та літак-заправник KC-135 Stratotanker. Крім того, в кінці липня завершилися масштабні військові навчання «Сі Бриз – 2020», участь в яких взяли 8 країн, 23 кораблі, 19 повітряних суден.

На тлі подій також відбувається перекидання на схід Європи військ США, планується скорочення американського військового контингенту в Афганістані. Тобто, американці й Альянс оперативно змінюють пріоритети в безпековій політиці для укріплення східних рубежів.

Отже, тут дуже серйозно задумалися над російською проблемою і Організація робитиме все необхідне для стримування «апетитів» Кремля. Уже тепер очевидно: одних лише санкцій замало проти РФ – тепер на безпекову арену виходить військова міць НАТО.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Актуально, Новини