ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«На жаль, на стелі «Не повернулися з польоту» час від часу карбуються нові імена»

Прочитаєте за: 2 хв. 29 Серпня 2020, 14:53 0

У Вінниці відзначили одразу дві важливі дати: День авіації та День пам’яті захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальні цілісність держави.

Урочисті заходи на території Командування Повітряних Сил ЗС України розпочалися з відзначення Дня авіації. Урочистий мітинг традиційно розпочався із вшанування пам’яті всіх авіаторів, котрі не повернулися з польоту, хвилиною мовчання.

Звертаючись до особового складу, ТВО командувача Повітряних Сил генерал-лейтенант В’ячеслав Шамко провів паралелі між історичними подіями минулого і їхніми наслідками для сьогодення і прийдешніх поколінь.

– На жаль, стела «Не повернулися з польоту», розташована в Музеї Повітряних Сил, час від часу безжально карбує нові імена, – зазначив генерал-лейтенант В’ячеслав Шамко. – Тож у цей день усім хто літає, хто готує техніку до вильоту, хто забезпечує пілотів для успішної бойової роботи, хочеться побажати лише одного, аби кількість зльотів завжди дорівнювала кількості посадок.

Мітинг завершився покладанням квітів до пам’ятної стели загиблим льотчикам та урочистим проходженням роти почесної варти. Після чого представники Повітряних Сил приєдналися до загальноміських процесій, присвячених Дню пам’яті захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальні цілісність держави.

У центрі Вінниці на Європейській площі зібралося кілька сотень вінничан, серед яких батьки, дружини і діти загиблих герої, бойові побратими, представники місцевої влади, військовослужбовці гарнізону та небайдужі містяни. Організатори розгорнули великий плакат із портретами загиблих вінничан. Проте найемоційнішою традиційно була інтерактивна Стела, яка от уже кілька років цілодобово транслює сотні портретів захисників із короткими біографіями. Під час заходів також провели традиційний ритуал із покладання квітів до меморіалів з військовими почестями.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Новини