Серед нових контрактників — молодий військовий, який нещодавно відслужив за умовами «Контракту 18‒24» і тепер уклав шестимісячний піхотно-штурмовий контракт. Про…
В Інституті Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія» завершилася вступна кампанія, яка відбулася з дотриманням усіх протиепідеміологічних заходів, пов’язаних із протидією поширення коронавірусної хвороби. Цього року майже сто хлопців та дівчат, які успішно пройшли всі випробування, поповнили лави флотського навчального закладу. Цивільна молодь успішно склала зовнішнє незалежне оцінювання, а військовослужбовці військової служби за контрактом – вступні іспити. Крім того, молоде поповнення пройшло медичне обстеження, професійно-психологічний відбір та склало іспит з фізичної підготовки.
Під час вступу дев’ять дівчат із шістнадцяти претенденток перемогли в конкурсному відборі.
Особливістю цьогорічної вступної кампанії була велика кількість кандидатів, які бажали навчатись в Інституті ВМС, – понад 4 особи на одне місце.
– Цього року до нас прибуло багато абітурієнтів, які претендували на навчання в Інституті ВМС. Наприклад, лише кандидаток у конкурсному відборі було 16, дев’ять з яких досягли успіху в цьому році. Більшість з дівчат забажали вступити саме на корабельні спеціальності. Вони здобуватимуть знання на спеціальностях, як-от: «Корабельна зброя та засоби навігації», «Пошуково-рятувальні та водолазно-аварійні роботи на морі» та «Морально-психологічне забезпечення у підрозділах, на кораблях ВМС». Якщо порівнювати з попереднім роком, то тоді лише одна кандидатка стала курсанткою. А після випуску на них чекає служба безпосередньо на кораблях та катерах національного флоту. Хлопці зазвичай, окрім вищевказаних спеціальностей, обирають «Корабельні енергетичні установки» й «Корабельне радіотехнічне озброєння та засоби зв’язку». Звісно, є охочі опанувати й іншу, вже традиційну, але не менш важливу спеціальність, як-от «Берегове ракетно-артилерійське озброєння», – повідомив тимчасовий виконувач обов’язків начальника Інституту ВМС Національного університету «Одеська морська академія» капітан 1 рангу Ростислав Шаров.
Перш ніж приступити до навчання, на першокурсників чекає шлях насичених випробувань у польових умовах.
Наразі в молодого поповнення розпочалася первинна загальновійськова підготовка. Для цього організовано табірний збір на навчальному полігоні. Хлопці та дівчата опановують основи військової служби. Першокурсники навчаються елементам вогневої, тактичної, топографічної, інженерної і стройової підготовки, ознайомлюються з методикою морально-психологічного забезпечення, відпрацьовують основи тактичної медицини тощо. Звісно, не обійдеться без психологічних випробувань, а саме «обкатки танком». Після курсу первинної підготовки молоді курсанти складуть Військову присягу та приступлять до навчання.
В Інституті ВМС успішно реалізують програму НАТО з удосконалення військової освіти (DEEP)
Участь навчального закладу Військово-Морських Сил ЗС України в освітній програмі надає можливість готувати майбутній офіцерський склад відповідно до освітніх вимог Північноатлантичного альянсу, що зі свого боку підвищить рівень взаємосумісності із силами країн-учасниць.
З кожним роком тільки збільшується кількість заходів міжнародного військового співробітництва та участь у них курсантів і представників наукового-педагогічного персоналу. Йдеться про навчання на базі військово-морських навчальних закладів країн-партнерів та відновлення морських стажувань українських курсантів безпосередньо на кораблях з фактичними виходами в море. Наразі карантин вніс свої корективи в підготовку військово-морських кадрів за кордоном. Але в Інституті ВМС очікують, що відразу після послаблення карантинних заходів курсанти, зокрема й цьогорічне молоде поповнення, знову матимуть можливість навчатися і провідних навчальних закладах світу, наприклад, у Великій Британії, Італії, Польщі та інших країнах.
Фото: Інститут ВМС НУ «Одеська морська академія»
Спортсмени ЦСК ЗСУ Дмитро Степанов та Валерій Малєєв стали бронзовими призерами чемпіонату Європи зі стрибків у воду серед юніорів.
Підрозділи Повітярних Сил оприлюднили кадри бойової роботи зі знищення російських балістичних ракет під час атаки на Київ.
Окупанти повідомляють про захоплення населених пунктів, в яких їх і близько немає, але можна відзвітувати перед командуванням.
Серед нових контрактників — молодий військовий, який нещодавно відслужив за умовами «Контракту 18‒24» і тепер уклав шестимісячний піхотно-штурмовий контракт. Про…