У 57-й окремій мотопіхотній бригаді імені кошового отамана Костя Гордієнка чекають на готових повернутися після СЗЧ і гарантують справедливе людяне відношення. Про це розповів…
Як повідомив журналісту АрміяInform начальник Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Одеський» Ілля Лубашев, уже понад десять днів на базі військового санаторію, що розташований на узбережжі Чорного моря у курортному районі Одеси, відновлено роботу двох соціально важливих програм для учасників бойових дій: психологічну реабілітацію та санаторно-курортне лікування.
– Наразі у нас лікуються та відпочивають ті, хто мав заброньовані путівки ще на березень і квітень цього року. Тобто це ті люди, які у зв’язку із введенням суворих карантинних норм не змогли ще навесні оздоровитися. Задля виконання рекомендацій та дотримання всіх заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції приймання відпочивальників здійснено із завантаженістю максимум на 50 відсотків від наявного ліжкового фонду центру, – повідомив Ілля Лубашев. – Нині у нас оздоровлюються 100 відпочивальників. Це діючі військовослужбовці Збройних Сил України, які є учасниками бойових дій. Хтось приїхав сюди сам, а хтось разом зі своєю родиною. Усі задоволені. Зранку відбуваються процедури, а після обіду – відпочинок на пляжах узбережжя Чорного моря. Для культурного відпочинку організовуємо екскурсії музеями й пам’ятними місцями, яких в Одесі задосить, – додає він.
Звісно, якщо дозволятиме ситуація з карантином, кількість відпочивальників буде збільшено. Сюди долучатимуть усіх, хто брав участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав (учасники бойових дій, інваліди війни та учасники війни), інші військовослужбовці, представники пільгових категорій (люди з обмеженими можливостями, чорнобильці тощо) та інші громадяни України.
Важливо, що відпочивальники оздоровлюються на новому бальнеологічному й фізіотерапевтичному обладнанні, яке нещодавно було встановлено у відремонтовані приміщення. Відновлення санаторію триває і в інших місцях. Практично на завершальній стадії ремонтно-відновлювальні роботи у відділеннях урології та гінекології.
Варто зауважити, що до передачі цього санаторію на баланс Міністерства оборони України практично вся лікувальна база, житлова й адміністративна інфраструктура мали жалюгідний вигляд. Наразі лікувальний заклад набуває належного стану та поступово стає конкурентноспроможним.
Нині триває ремонт спальних номерів у першому спальному корпусі. Будівельники відновлюють самі кімнати, ремонтують душові з туалетами, встановлюють металопластикові вікна тощо. Додатково закуповують нову сантехніку, а в разі потреби й меблі.
Далі, згідно з планом робіт, передбачено реконструкцію та ремонт спальних номерів і в інших спальних корпусах. У відремонтовані кімнати планують поставити нові меблі, а санвузли обладнають новою технікою. Після проведення капітального ремонту кількість ліжкового фонду збільшиться до 450 ліжок.
Фото автора
Уже найближчим часом розпочнеться бета-тест автоматичних переведень між підрозділами в межах армійських корпусів.
У ніч на 28 червня (з 18:00 27 червня) противник атакував двома протикорабельними ракетами Циркон/Онікс із Курської області.
Фахівець радіоелектронної боротьби, військовослужбовець
від 20000 до 60000 грн
Коломия
Військова частина А1267
У 57-й окремій мотопіхотній бригаді імені кошового отамана Костя Гордієнка чекають на готових повернутися після СЗЧ і гарантують справедливе людяне відношення. Про це розповів…