ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Екскурсія звичайною «бойовою аптечкою» солдата

Прочитаєте за: 4 хв. 10 Серпня 2020, 16:30 32

Це абсолютно новий, можна сказати, відпрацьований кров’ю та життям наших бійців предмет військової амуніції українського воїна – аптечка медична індивідуальна.

Пригадаймо 2014 рік, коли українські військові лише мріяли про гемостатичні засоби в індивідуальному застосуванні, а зі всього, чим бійців могли забезпечити військові медики, були індивідуальні перев’язочні пакети (по одному в руки). Навіть гумових джгутів (так звані джгути Есмарха) часто-густо бракувало. Тепер, виходячи на лінію стримування російської агресії, наші воїни отримують індивідуальні аптечки, розроблені й апробовані в реальних боях.

Кореспонденти АрміяInform вирішили дізнатись, що входить до цієї оновленої бойової аптечки, а також який відсоток забезпечення ними серед солдатів наразі на передовій. Для цього завітали до механізованого взводу, що саме ніс службу на одній з ділянок «нуля» поблизу Світлодарська.

– Хочете подивитись нашу сучасну аптечку? Це не проблема! – одразу промовив бойовий медик взводу молодший сержант Віталій Олексевич. – Давайте для чистоти експерименту запропоную вам самому підійти до будь-якого солдата і подивитись, чи є в нього аптечка взагалі, ну, і що в ній усередині.

Ми так і зробили. Виявляється, за роки війни аптечки не лише отримали добряче наповнення, а й знайшли місце на стандартних засобах захисту. Іншими словами, у кожного воїна вона розташована на своєму стандартному визначеному місці, і в разі потреби її не потрібно шукати в усій амуніції, втрачаючи дорогоцінні секунди.

Якщо аптечка правильно укомплектована, то навіть у разі повного відкриття застібки, з неї нічого не повинно випадати

– Аптечка медична загальновійськова індивідуальна має логіку комплектування. Кожен препарат чи засіб має власне місце. Якщо аптечка правильно укомплектована, то навіть якщо повністю відкрити застібку, з неї нічого не повинно випадати, – продовжив Віталій.

Сам аптечний підсумок повністю розкривається на дві великі половини. Кожен препарат розташований у визначеному місці. Одразу впадає в очі, що серед новинок, уже в обов’язковому порядку, є назофарингеальний (носоглотковий) повітровід. Іншими словами – це силіконова трубка, яка в разі поранення дозволяє людині дихати, навіть якщо вона знепритомніла. Крім звичайних і стерильних бинтів, чимало уваги приділено кровоспинним препаратам.

– Для прикладу, для тампонування рани і зупинення кровотечі, маємо «кровоспас». Це дуже хороший і дієвий засіб, – продовжує своєрідну екскурсію аптечкою молодший сержант Віталій Олексевич. – Також є пов’язка екстреної допомоги у разі травми (серед широкого загалу цей засіб відомий як «Ізраїльський бандаж»). За правильного застосування ця пов’язка може тиснути на рану, зупиняючи кровотечу, виконуючи роль турнікета.

Всі без винятку препарати та засоби – українського виробництва

Слід підкреслити: сучасний турнікет, який можна використовувати однією рукою, теж входить у комплектацію. Крім нього, є ще інший спеціальний гумовий джгут. Всі ці засоби герметично упаковані у товстий поліетилен. Ззовні літерами й малюнками показано, як і де можна застосовувати той чи інший бандаж чи пов’язку.

– Головною перевагою я б назвав те, що всі без винятку препарати та засоби – українського виробництва, – наголосив бойовий медик взводу. – Тобто можемо їх використовувати і знати, що з легкістю укомплектуємо аптечку в дуже короткі терміни. До того ж навіть кровоспинні препарати багато в чому кращі за деякі іноземні аналоги.

Варто зауважити: цей підрозділ укомплектований аптечками на 100 відсотків. Крім того, з бійцями кілька разів на тиждень проводять заняття з використання аптечки та надання першої домедичної допомоги як собі, так і пораненому товаришу.

Серед недоліків, які є в цій аптечці, бойовий медик назвав порівняно незручний підсумок для препаратів і відсутність у стандартній комплектації картки пораненого.

– Щодо картки пораненого, то ми її можемо виготовити і самотужки, – каже медик. – І вона нам потрібна, щоб ті люди, які надаватимуть допомогу пораненому на інших ділянках, вже знали, що було зроблено і не втрачали дорогоцінний час.

Ось так, крок за кроком, і змінюється нинішня українська армія. Наші воїни не лише стають вправнішими у військовій справі, а й отримують надійніший захист, однострій та зброю. Та про це ми розповімо в наступних наших публікаціях.

15
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Лайфхак, Публікації