ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Санітарний ідентифікатор» на бронежилет: навіщо військам новий нагрудний знак

Прочитаєте за: 2 хв. 6 Серпня 2020, 17:26 164

Нещодавно до ухваленого ще у 2017 році наказу МОУ № 606, що визначає правила носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями ЗСУ й ліцеїстами військових ліцеїв, внесено певні зміни. Однією з них є поява нового нагрудного знака на бронежилет під назвою «санітарний ідентифікатор».

Досвід боїв на Сході України, особливо гарячий 2014 рік, показав недосконалість системи знаків розрізнення та ідентифікацій. У бойових умовах під час використання бронежилета неможливо визначити прізвище й військове звання військового, приналежність до певної військової частини та його групу крові.

Як розповів заступник начальника відділу розробки та впровадження військової символіки ЗСУ підполковник Віктор Тимченко, після консультацій з військовими медиками на зазначеному ідентифікаторі залишено тільки найпотрібнішу інформацію, що має полегшити їм роботу, особливо в умовах швидкої зміни оперативної обстановки.

Для прикладу, важкопоранених унаслідок російського артилерійського обстрілу поблизу населеного пункту Зеленопілля Луганської області влітку 2014 року було нелегко ідентифікувати, адже на невеликій ділянці місцевості були зосереджені тактичні групи з різних військових частин. Загалом унаслідок обстрілу базового табору в Зеленопіллі в ніч з 10 на 11 липня 2014-го загинуло 30 військовослужбовців ЗСУ та 7 прикордонників, ще 120 дістали поранення різного ступеня тяжкості або зазнали контузії.

Варто зазначити, що подібні ідентифікатори не є чимось новим. Їх використовують у корпусі морської піхоти США й у деяких частинах ЗС України як запозичення після спільних місій і навчань.

13
1
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Важливо, Новини