ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як «Женевський заклик» навчав військовослужбовців гуманітарних правил війни

Прочитаєте за: 2 хв. 5 Серпня 2020, 8:59 4

Як повідомляє група цивільно-військового співробітництва окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка, у частині пройшли заняття з міжнародного гуманітарного права.

Про особливості дотримання міжнародних гуманітарних правил ведення війни та захисту цивільних осіб у збройних конфліктах військовослужбовцям бригади розповів представник «Женевського заклику» (Geneva Call) В’ячеслав Раєвський. Він же провів практичне заняття з дотримання гуманітарних правил в умовах ведення реальних бойових дій.

Тренінг відбувався у форматі активного діалогу, а також моделювання різних ситуацій, що виникають під час виконання бойових завдань. Кожний учасник тренінгу отримав практичне завдання — надати пропозицію щодо оперативного розв’язання виниклої проблеми з урахуванням усіх наявних чинників. Присутні військовослужбовці змогли побувати в ролі командирів, підлеглих, психологів, логістів і лікарів. Вони пропонували свій власний алгоритм дій під час виникнення нештатних ситуацій. При цьому кожен використовував особистий досвід, набутий під час виконання бойових завдань.

— Організація «Женевський заклик» була заснована у 2000 році в Женеві (Швейцарія) з метою залучення суб’єктів військових конфліктів до дотримання норм міжнародного гуманітарного права. Україна надає великої ваги впровадженню міжнародного гуманітарного права, а також є підписантом багатьох міжнародних договорів, — розповів В’ячеслав Раєвський. — Тому основна мета заняття — опанування військовими азів з гуманітарного права та вміння використовувати їх у повсякденній службовій діяльності. Це значно підвищить упевненість у власних силах під час виконання завдань за призначенням. Треба, щоб військовослужбовці досконало знали порядок дій у будь-якій ситуації. Наприклад, під час евакуації пораненого, надання гуманітарної допомоги, ведення перемовин та в інших гуманітарних аспектах, які виникають на війні. «Женевський заклик» завжди зосереджує свої зусилля на захисті не тільки військових, а й цивільних осіб, на безпеці медичних місій та забороні використання протипіхотних мін під час військових дій. Наша допомога — це передусім інформування й попередження для тих, хто перебуває в зоні бойових дій, — підкреслив представник Geneva Call.

Фото пресслужби 59-ї ОМПБр

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: