Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…
Останнім часом Росія значно збільшила кількість своїх фрегатів і новітніх підводних човнів у Чорному морі. Про це повідомляє інформаційний ресурс Expert із посиланням на командувача надводними силами в морському командуванні НАТО Жанетт Моран.
За її словами, Чорне море становить величезну цінність з точки зору міжнародної торгівлі, і при цьому свобода судноплавства і доступ до торгових маршрутів і берегової інфраструктури залишається нагальною потребою країн Причорномор’я і необхідною умовою їхнього економічного добробуту. «Як ви, напевно, знаєте, близько 80% всієї торгівлі проходить морськими шляхами, і наше завдання – забезпечити кожній нації право на вільний доступ до моря», – додала Моран.
Водночас вона зазначила, що Чорне море має свої особливості.
«Перш за все, варто згадати, що судноплавство в ньому регулюється Конвенцією Монтре, відповідно до якої країни, що не мають виходу до Чорного моря, не можуть залишатися в ньому більш ніж на 21 добу поспіль. Інша особливість – прагнення Росії міняти чинні кордони і нарощування своєї мілітарної присутності в регіоні. Останнім часом Російська Федерація значно збільшила кількість своїх фрегатів і новітніх підводних човнів у Чорному морі. Для Альянсу така активність не стала сюрпризом. Як блок НАТО ми впевнені, що важливо посилити теж свою присутність в цьому регіоні », – заявила командувач надводними силами в морському командуванні НАТО.
Вона додала, що Альянс виступає за стабільність в регіоні та економічний добробут країн, що межують з Чорним морем, і в НАТО впевнені, що ці ж ідеї близькі всім країнам Чорноморського регіону.
@armyinformcomua
Оператор підрозділу «Гострі картузи» Нацгвардії зняли з дрона зачистку будинку з росіянами, силами наших штурмовиків.
Дослідники Єльського університету ідентифікували сотні українських дітей із Донецької та Луганської областей, яких викрала Росія з лютого 2022 року, а також місця їхнього перебування та маршрути депортації.
Український парламент підтримав 3 грудня у першому читанні законопроєкт, завдяки якому громадяни України при досягненні 17-річного віку автоматично ставатимуть на військовий облік.
Бійці підрозділу Pentagon 225 штурмового батальйону зафіксували на камери відбиття чергового нічного штурму росіян біля села Дар'їно Курської області.
За два з половиною тижні роботи сервісу зміни місця служби через застосунок Армія+ опрацьовано 8500 рапортів на переведення, з яких 2000 погодили.
Вже 3 тисячі військовослужбовців, що самовільно залишили місце служби, повернулися на службу впродовж 72 годин після набуття чинності відповідного закону.
від 22000 до 125000 грн
Дніпро
25 Окрема повітрянодесантна бригада
Про обмеження та складнощі, які вдалося і доводиться долати військовим, а також про один з епізодів випробувань, під час яких завданням F-16 було знищити…