ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як навчають танкістів під водою в Десні

Прочитаєте за: 4 хв. 2 Липня 2020, 13:03

Двоповерховий комплекс легководолазної підготовки для вишколу танкових екіпажів

У 169-му навчальному центрі Сухопутних військ Збройних Сил України «Десна», що на Чернігівщині, створили унікальний двоповерховий комплекс легководолазної підготовки для вишколу танкових екіпажів.

Основною перевагою комплексу є те, що заняття тут можна проводити безпосередньо у військовій частині, без вивезення особового складу на водоймище, і не лише влітку, а й в інші пори року та за будь-яких погодних умов, адже приміщення тут завжди опалюються. Водночас це економія часу і палива. Військові можуть тут навіть під час самостійної підготовки тренуватися та вдосконалювати свої навички.

Без теорії на суші – до басейну під воду зась

Керівники занять вивчають з танкістами теорію, зокрема будову ізолюючого протигазу, заходи безпеки, особливості подачі сигналів за умови відсутності радіозв’язку та надання першої медичної допомоги, а також  практичні дії на суші, у басейні та під час аварійних ситуацій занурення танкового екіпажу в макеті башти під водою. У комплексі встановлено також автоматичне зливання води, що триває 8–10 секунд та  може бути використане в будь-якій критичній ситуації. Весь особовий склад, який тут навчається, використовує легкі ізолюючі протигази ІП-5 – це індивідуальні засоби захисту, які можна застосовувати на глибині до 7 метрів. В обов’язковому порядку перед практикою кожен проходить поглиблений медичний огляд.

Кожен танкіст має бути готовим до позаштатних ситуацій

– Спочатку вони навчаються в ізолюючих протигазах на поверхні, щоб  звикнути до такого повітря, а вже пізніше і в самому басейні під водою, як із навантаженням так і без нього. Водночас із одиночною підготовкою відпрацьовують і дії екіпажів під час аварійних ситуацій. Заключним етапом такої підготовки є подолання навчальної водної перешкоди у складі танкового екіпажу. Кожен елемент теоретичної і практичної підготовки підлягає обов’язковому оцінюванню, – розповів військовослужбовець 169-го навчального центру Павло.

Проте не всі військовослужбовці можуть з першого разу засвоїти практику.

– Нещодавно був випадок, коли під час проведення заняття один із військових не був психологічно підготовлений до занурення, тож під час виконання вправи він почав подавати сигнали, смикаючи за мотузку, і нам довелося спускати воду та діставати його звідти. Наступного дня він уже у складі екіпажу налаштувався і виконав визначене завдання. Для деяких танкістів – це насправді таке невеличке випробування і до нього треба бути готовим як фізично, так і морально, – підкреслив Павло.

Мова жестів і сигналів танкістів під водою

Багато в підготовці танкістів тут залежить від злагодженості екіпажу та безпосередньо від дій командира танка. Крім того, велику увагу керівники занять приділяють вивченню сигналів.

– Всі члени екіпажу вивчають систему подачі сигналів за допомогою так званої сигнальної мотузки. Весь екіпаж може спілкуватися мовою жестів та доторкувань. Під час занурення командир танка спостерігає за роботою екіпажу і  з інтервалом у 2–3 хвилини за допомогою сигналів переконується, що всі почуваються добре. Зі свого боку він подає відповідний сигнал керівнику занять. У разі будь-якої аварійної ситуації, зокрема різких смикань сигнальної мотузки, керівник використовує важіль екстреного спуску води, – зазначив  військовий.

За три місяці існування комплексу вже близько 25 танкових екіпажів, до складу яких входять командир танка, навідник та механік-водій, навчалися в сучасному комплексі легководолазної підготовки.

У подальшому під час експлуатації комплексу керівники занять вивчатимуть особливості його функціонування та намагатимуться покращити й удосконалити основні складові підготовки танкістів під водою.

Фото: Пресслужба 169-го навчального центру Сухопутних військ ЗСУ

15
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook