ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Український шолом «ТОР» відповідає стандартам НАТО. Підтверджено випробуванням у сертифікованій лабораторії США

29 Липня 2020, 15:03
Український шолом «ТОР» відповідає стандартам НАТО. Підтверджено випробуванням у сертифікованій лабораторії США

Загальновійськовий кулезахисний шолом «ТОР» українського виробництва пройшов успішне випробування в сертифікованій лабораторії США за стандартом NIG, рівень ІІІ-А. Про що свідчить виданий сертифікат встановленого зразка. У цьому документі на 10 сторінках відображені всі етапи випробувань із фіксацією відповідних параметрів.

Відстрілювали патронами Luger та Magnum

Як розповів Інформаційному агентству АрміяInform заступник директора з розвитку проєктів військового призначення компанії KM Disti Костянтин Марушевський, за нормативами американського стандарту відстріл здійснюється з відстані 5 метрів зі швидкістю 430 м/с як патроном Luger (9х19), так і Magnum (10,9х32,5R). Тоді як за нормативами українського стандарту, що діяв до 2020 року, відстріл проводили лише патроном Luger (9х19) зі швидкістю 410 м/с. Починаючи з цього року в нашій країні запроваджено новий державний стандарт. Відповідно до нього, відтепер застосовують все той же патрон Luger (9х19), але з меншою швидкістю – 358 м/с, а також використовують патрон ПМ (9х18) зі сталевим осердям зі швидкістю 330 м/с.

До речі, свого часу шолом «ТОР» і його десантний варіант «ТОР-Д» вже перевіряли в сертифікованій європейській лабораторії ФРН на відповідність рівню захисту IIIA NIJ STD 0106.01. Також визначали й ступінь їхнього захисту від осколків відповідно до стандарту НАТО STANAG 2920. Так от, за їхніми результатами, українські шоломи отримали найвищий 6-й рівень безпеки (F6), бо здатні витримати удар уламка, що летить зі швидкістю 700 +/– 5 метрів за секунду.

Цього року в Україні запроваджений новий державний стандарт. Відтепер під час відстрілу шоломів застосовують як патрон Luger (9х19) зі швидкістю 358 м/с, так і патрон ПМ (9х18) зі сталевим осердям зі швидкістю 330 м/с.

Костянтин Марушевський також додав, що захист цих шоломів відповідає вітчизняному класу 1-А за ГСТУ 78-41-004 і класу захисту 1 нового національного стандарту ДСТУ 8835:2019. Тобто його не пробиває 9-мм куля (патрон 9×19) зі свинцевим осердям на швидкості 410 м/с з відстані 5 метрів та 9-мм куля (патрон 9×18) зі сталевим осердям на швидкості 335 м/с. Водночас заперешкодна деформація захисної оболонки після пострілу менше, ніж передбачена стандартами країн НАТО (до 20 мм у фронтальній та тильній частині і до 16 мм у бокових та тім’яних частинах).

Окремо він звернув увагу на надійність і ергономічність підшоломника: демпферні подушки надійно захищають голову від контузійної травми, а утримуюча система підганяється не тільки за висотою і глибиною, а й за окружністю голови за допомогою дискового регулятора.

Має універсальну конструкцію й експлуатується в усіх кліматичних умовах

До речі, за основу дизайну обрали дві моделі шоломів, які нині наймасовіше застосовують провідні армії НАТО: піхотний шолом ACH MICH 2000 та Ops-Core high cut (десантний варіант з високою обрізкою для додаткової зручності під час роботи з використанням оперативних навушників і радіогарнітури). Їхня конструкція забезпечує вентиляцію підшоломного простору, не заважає застосуванню тактичних масок, активних навушників, коригувальних окулярів, засобів зв’язку, протигаза й респіратора, носінню зимового головного убору, виконанню стрибків з парашутом.

Щодо технології виготовлення цих шоломів, не заглиблюючись у нюанси виробничого процесу, зауважу, що їхній бронекупол створено формувальним методом з арамідної тканини (Kevlar) із застосуванням спеціального балістичного клею. Він укритий тонким шаром стійкого негорючого матеріалу. Саме це покриття і забезпечує виробу експлуатацію в усіх кліматичних умовах та захищає від ударів, подряпин. Покривають шоломи спеціальною фарбою, яка не відблискує. На них передбачене й універсальне кріплення для приладів нічного бачення, що застосовують країни НАТО.

Конструкція забезпечує вентиляцію підшоломного простору, не заважає застосуванню тактичних масок, активних навушників, коригувальних окулярів, засобів зв’язку, протигаза й респіратора, носінню зимового головного убору та виконанню стрибків з парашутом.

Нагадаю: у 2017 році десантний варіант шолома «ТОР» («ТОР-Д») успішно подолав визначальні відомчі випробування і був прийнятий на забезпечення українського війська. Проте, на жаль, кількість цих шоломів і досі обмежена.

Десантний варіант шолому «ТОР» («ТОР-Д»)
Десантний варіант шолому «ТОР» («ТОР-Д»)

 

19
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Інфографіка, Новини, Озброєння та техніка