ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У цьому році рекордна кількість охочих вступити до флотського ліцею

24 Липня 2020
У цьому році рекордна кількість охочих вступити до флотського ліцею

У Військово-морському ліцеї  імені віцеадмірала Володимира Безкоровайного триває вступна кампанія 2020 року. Як і в інших навчальних закладах, відбувається вона із суворим дотриманням протиепідемічних заходів.

– У зв’язку з пандемією ми були змушені розпочати прийом документів онлайн, про що повідомили ще в березні, коли перейшли на дистанційне навчання. І вже до травня мали 67 заяв від охочих навчатися у нас. І коли ми офіційно оголосили про прийом документів, всі вони підтвердили свій намір, – розповідає начальник Військово-морського ліцею імені віцеадмірала Володимира Безкоровайного капітан 1 рангу Віктор Шмигановський. – Станом на сьогодні, ми вже маємо 156 справ. Це рекордна кількість поданих заявок із того часу, як ліцей передислокувався до Одеси у 2014 році.

Варто зазначити, що цього року збільшено й набір до навчального закладу. Якщо раніше він становив 70-80 осіб, то у 2020 році його збільшили до 100 вихованців. Це стало можливим завдяки поліпшенню навчально-матеріальної бази, зокрема ремонту спальних приміщень та додаткових класів.

За словами начальника ліцею, цього року буде доукомплектовано ще один лінгафонний кабінет, збільшиться кількість спортивних кімнат. Крім того, з’явилась можливість закупити додаткове навчальне озброєння. Відтепер оснащення для лазертагу та страйкболу вистачить на цілий взвод.

Ще однією особливістю вступної кампанії стало те, що стати вихованцями  ліцею виявило бажання чимало дівчат.

– Минулого року за результатами вступних іспитів до ліцею вступило лише 3 дівчини. У цьому році плануємо прийняти 10-12 дівчаток. І на цю кількість місць нині ми вже маємо 40 претенденток. Варто зазначити, що майже всі вони відмінниці, різносторонньо розвинуті: хтось танцює, хтось співає, хтось малює. До цього ще,  чи не кожна займається спортом, є  каратистки й дзюдоїстки, тож боротьба за місця обіцяє бути запеклою, – зауважив капітан 1 рангу Віктор Шмигановський.

Також він зазначив, що цього року розширилася і географія вступників. До флотського ліцею подали документи з 21 регіону України та навіть з тимчасово окупованих території, зокрема з Криму та Донецька. За словами начальника ліцею, батьки свідомо йдуть на ризик, щоб їхні діти змогли вчитися в українському закладі, і їм буде складно, адже абітурієнтів бойовики навмисно не випускають за межі тимчасово окупованих територій.

Звісно, вирішальним місяцем для майбутніх абітурієнтів стане серпень. Тоді, після проведення вступних випробувань з математики, української та іноземної мов, проведення медичного огляду, професійного психологічного відбору та оцінювання рівня фізичної підготовленості найкращі за результатами та найбільш вмотивовані юнаки й дівчата стануть ліцеїстами. Для них передбачається двотижневий курс загальновійськової підготовки або, як його звикли називати, «курс молодого бійця», а також цікава та насичена навчальна програма. Але і це ще не все. На ліцеїстів чекає ще один сюрприз.

– Цей навчальний рік стане особливим ще й тому, що ми започатковуємо навчальний експеримент, який досі не проводив жоден військовий ліцей. Про що йде мова. Ми введемо спеціалізацію повзводно, тобто тепер кожен  підрозділ буде мати вузько направлений, так би мовити, більш орієнтований напрямок підготовки. Відтак один взвод вчитиметься за напрямком «морська піхота», другий – «артилерія» (флотська й загальновійськова), а ще два – готуватимуть корабельний склад, – ділиться планами капітан 1 рангу Віктор Шмигановський. – Ми вже отримали згоду командувача ВМС, є взаєморозуміння з командуванням морської піхоти, адже ми плануємо робити мотиваційні виїзди, щоб ліцеїсти на власні очі бачили, наприклад, як морпіхи здобувають право носити берет. Це їх стимулюватиме працювати над собою і дозволить зрозуміти, ким вони бачать себе у майбутньому.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Вишкіл, Новини