ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Щоб стати членом НАТО, треба провести комплексні реформи» ‒ Александер Вінніков

15 Липня 2020, 9:13

«Надання статусу партнера розширених можливостей свідчить про те, що держави Альянсу високо цінують значний внесок України в операції та місії під егідою НАТО. Це також демонструє відданість України принципам євроатлантичної безпеки. По-друге, партнер розширених можливостей – це ініціатива, спрямована на посилення оперативної сумісності держав партнерства зі збройними силами НАТО. Нині Україна приєдналася до клубу шести партнерів, і кожен з них має індивідуальні відносини з НАТО на основі взаємної зацікавленості», – розповів Александер Вінніков у ефірі «Українського радіо».

За словами директора Офісу зв’язку НАТО в Україні, наша держава в цьому статусі може скористатися спеціальними можливостями для підтримки такої співпраці: «Йдеться про розширений доступ до програм і навчань з оперативної сумісності, а також активніший обмін інформацією, зокрема, щодо набутого досвіду».

«Статус партнера не впливає на рішення щодо членства країни в Альянсі: держави НАТО продовжують підтримувати зусилля України щодо реформування країни, зокрема в секторі безпеки та оборони. Програма розширених можливостей не про реінтеграцію: НАТО дотримується свого рішення, ухваленого на Бухарестському саміті НАТО в 2008 році про те, що Україна та Грузія стануть членами Альянсу», – заявив Вінніков.

Він наголосив, що план дій щодо членства є інтегральною частиною процесу приєднання до НАТО: «Тому пріоритетом для України має бути фокус на внутрішніх реформах. У нас є радники, які щоденно працюють з колегами в українських владних інституціях, і на високому рівні є діалог».

«Щоб стати членом НАТО, треба провести комплексні реформи у владі. Це охоплює й економічну сферу: для бізнесу дуже важливо, щоб у країні працювала судова влада і щоб інвестори були захищені», – пояснив Александер Вінніков.

Також, як розповів експерт, НАТО співпрацює з Міністерством оборони України за допомогою різних засобів: «Це включає і діалог між міністрами оборони держав НАТО з їхнім українським колегою, й неформальне спілкування. Нещодавно міністр Таран спілкувався з генсеком НАТО Столтенбергом по телефону. Також є спільна робоча група з питань реформи, яка регулярно розглядає важливі питання порядку денного реформи».

«Ми чекаємо ухвалення стратегії національної безпеки України, яке було відкладено. Цей документ сформує стратегічну основу для подальшого проведення оборонної реформи», – зауважив Вінніков.

Наостанок директор Офісу зв’язку НАТО в Україні відзначив, що Україна сильно розвинулась в оборонній сфері за останні роки, проте попереду ще багато праці: «Україна пройшла дуже великий шлях із 2014 року в своїх збройних силах, особливо, що стосується тактичного рівня та рівня логістики й боєздатності. Проте стандарти НАТО полягають не лише в технічних характеристиках, але також й в стандартах керування та стандартах інституцій. Йдеться про цивільний контроль, нагляд за збройними силами та силами безпеки. В Україні багато роботи попереду, аби відповідати стандартам та кращим практикам держав-членів НАТО».

Читайте нас в Telegram
Новини