ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Понад 150 квартир виділили у Хмельницькому учасникам бойових дій за п’ять років

28 Липня 2020
Понад 150 квартир виділили у Хмельницькому учасникам бойових дій за п’ять років

АрміяInform вже не раз повідомляла про вагому соціальну підтримку, яку надає Хмельницька міськрада військовослужбовцям та учасникам бойових дій на Сході України.

Не залишається поза її увагою і найболючіше питання для ветеранів – забезпечення житлом. Для вирішення цієї важливої проблеми для учасників бойових дій та членів родин загиблих розроблено і затверджено низку міських програм, які працюють та дають результати. За п’ять років захисники України отримали понад 150 квартир. Це стало можливим завдяки виконанню програм як державного рівня, так і ухвалених на сесіях міськради.

За три роки учасники бойових дій з інвалідністю I і II групи та члени сімей загиблих завдяки державній підтримці вже отримали кошти на 35 квартир, ще на три квартири для ветеранів днями надійшла необхідна сума. Загалом у черзі перебуває ще 41 учасник бойових дій.

За іншою державною програмою чотири родини захисників України з числа внутрішньо переміщених осіб отримали грошову компенсацію і придбали житло в обласному центрі.

А рішенням Хмельницької міськради затверджено «Програму соціальної підтримки учасників АТО/ООС, учасників Революції Гідності, бійців-добровольців АТО в місті Хмельницькому та членів їхніх сімей на 2018–2020 роки». Вона передбачає виділення житла учасникам бойових дій та надання грошової компенсації захисникам України на придбання житла. 15 учасникам АТО/ООС із ІІІ групою інвалідності надано для придбання житла з міського бюджету 7,5 млн грн. На умовах співфінансування ще 1,3 млн гривень надані чотирьом родинам ветеранів з ІІІ групою інвалідності.

Проблема із забезпеченням гідними умовами проживання учасників бойових дій у Хмельницькому поступово вирішується. Не залишаються поза увагою і військовослужбовці гарнізону. Адже у місті за рахунок оборонного відомства за понад 10 років не збудовано жодного квадратного метра житла.

Коштом міської ради, за активної співпраці із забудовниками міста, за чотири роки 63 захисники стали щасливими власниками квартир у новобудовах обласного центру. Вже цього року два ветерани отримали ключі від власних осель, а одинадцятьом вручені сертифікати на житло.

– Також плануємо вручити сертифікати та ордери на житло військовим до Дня Незалежності України і до Дня захисника України. І вже традиційно, на День міста, 26 вересня, кілька сімей захисників теж отримають власні оселі, – інформує радник міського голови з питань АТО/ООС Ігор Олійник.

Як міськрада військовими частинами гарнізону опікується

Торік Хмельницька міськрада вирішила звільнити від сплати земельного податку військові частини, розташовані на території міста, на загальну суму 20,54 млн грн. А в поточному році ця сума зросла вже до 53 млн 547 тис. грн.

Окрім того, міська рада активно шефствує над військовими частинами гарнізону. Виконком і депутатський корпус підтримали пропозицію міського голови Олександра Симчишина розробити програму підтримки військових частин Хмельницького. Програма такої шефської допомоги частинам ЗСУ та Нацгвардії за два попередніх роки профінансована на понад 7 млн грн. Кошти міського бюджету направлені на придбання апарату штучної вентиляції легень та інструментарію для ендоскопічних операцій на лорорганах у Хмельницькому військовому госпіталі, закупівлю спецобладнання, комп’ютерної техніки, засобів автоматизованого управління, ремонт казармених приміщень, відновлення автотехніки, придбання та встановлення охоронної сигналізації й датчиків світлової дії на місці зберігання техніки й озброєння, створення локальної мережі відеонагляду за складами, арсеналами. Окрім того, для підрозділів територіальної оборони закуплено комплекти зимового одягу, придбано меблі для Хмельницького міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Передбачили депутати «шефські» кошти і на цей рік. Сума залежатиме від наповнення міського бюджету.

– Ми розуміємо, що захисники України потребують нашої допомоги і підтримки. І тому із задоволенням та вдячністю робимо все, що в наших силах.  Міська влада не зупинятиметься на досягнутому й надалі наполегливо працюватиме в цьому напрямку, – зазначив міський голова Олександр Симчишин для кореспондента АрміяInform.

Фото автора та з архіву міської ради

11

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини, Соціальний захист