ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Патріотичний вишкіл у Карпатах: «Якщо ви готові до більшого, ніж сидіння на дивані, – обов’язково приїжджайте!»

27 Липня 2020, 17:49
Патріотичний вишкіл у Карпатах: «Якщо ви готові до більшого, ніж сидіння на дивані, – обов’язково приїжджайте!»

Торік АрміяInform розповідала про чудову ініціативу з національно-патріотичного виховання молоді, яку проводить у Карпатах на Львівщині НВЦ «Гайдамацька січ».

Попри незручності та обмеження, привнесені у наше життя пандемією COVID-19, активістам «Гайдамацької січі» вдалося організувати літні вишколи для юнаків та дівчат із різних куточків України.

Близько двох десятків молодих людей з Києва, Одеси, Львова з’їхались для участі у вишколі. Десять днів на карпатському високогір’ї вони проведуть із користю для здоров’я і саморозвитку. В одному колі діти учасників АТО/ООС та діти зі звичайних українських родин.

– Звісно, карантин наклав певний відбиток на те, як організовують та проводять заходи національно-патріотичного виховання, – розповідає голова НВЦ «Гайдамацька січ» Вадим Кіров. – Зокрема, є обмеження в кількості учасників. Здійснюємо і додаткові посилені санітарно-гігієнічні заходи. Але ми до цього підготувалися завчасно: місця проживання, приготування та приймання їжі, туалетні й душові кімнати на базі прибирають згідно з вимогами. А як тільки карантинні заходи офіційно набули послаблення, розпочали набір груп на літні вишколи. Крім того, на етапі формування груп через Інтернет активно спілкувалися з батьками і кандидатами на поїздку в гори. Усіх попереджали й інструктували, як готуватися до виїзду, контролювати самопочуття перед тим, як взяти участь у групових заходах.

Втім, для юних учасників ці обмеження майже непомітні. Діти насолоджуються гірським повітрям, походами, здоровою їжею, водою з гірського джерела, спортивними заходами й мотиваційними заняттями з інструкторами навчально-виховного центру. Дехто з молоді взагалі відвідує такі заходи вперше. Вони дуже втішені, адже не сидітимуть на дивані у власному помешканні десь у мегаполісі, а різноманітно й цікаво проведуть час.

А що ж у програмі? Звісно, багато фізичних навантажень. Після вимушеної карантинної гіподинамії є можливість досхочу поганяти лісами і плаєм. Підготовлені інструктори ГО «Українська тактика» проводять для охочих заняття із самозахисту голіруч. Юні учасники вишколу жартують, що шкільні хулігани дуже і неприємно здивуються, отримавши відкоша! Ну, а для старших та впевнених у власних силах – заняття з тактичних дій, гра у страйкбол тощо.

Організатори наголошують: не менш важливим за фізичний розвиток молодого покоління українців є й патріотичний аспект виховання. А тому під час вишколу цьому приділено серйозну увагу. Відбуваються заняття зі знання історії національно-визвольних змагань. Події, факти, дати – під час «брейн-рингів», розділені на команди-рої хлопці й дівчата змагаються, хто краще знає українську історію. Біля вечірньої ватри лунають українські пісні. Репертуар досить великий – понад 15 творів. Серед них повстанські й народні. Є пісні сучасних українських виконавців. Ба більше, навіть ті, які написали учасники АТО – бійці та волонтери. Це, як зазначають інструктори, також є продовженням уроків із вивчення української історії. І ті з учасників, хто на початку не знав жодної української пісні, поїдуть додому, заряджені добіркою співанок.

І ще один факт, що не можна оминути увагою. Вишкіл культивує шанобливе ставлення до української мови. Навіть ті діти, які приїхали з регіонів, де частіше можна почути в побуті говірку країни-агресора чи суржик, за кілька днів переходять на спілкування українською. Тут важливий чинник внутрішньої комунікації, зазначають організатори вишколу. Діти із зросійщених регіонів бачать переваги використання української мови. Вона більш емоційно багата, інформативна, вишукана. І без жодного примусу чи потурань вони за день-два починають її використовувати. І це не може не тішити!

Якщо в часи до пандемії COVID-19 «Гайдамацька січ» проводила до 10-ти різнопланових таборів-вишколів за літній сезон, то цього року вирішили обмежитись лише трьома. Звісно, шкода, що не всі охочі могли потрапити влітку 2020-го в гори. Але безпека і здоров’я – у пріоритеті! Ну а ті з юнаків та дівчат, хто зумів таки насолодитися вишколом у Карпатах, поїдуть додому з оберемком вражень. І… зробивши певні висновки. Адже одна з основних ідей вишколів – формування і гармонійний розвиток справжніх громадян України!

Фото та відео Володимира СКОРОСТЕЦЬКОГО

16

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини, Репортаж