ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Мілітаризація Росією окупованого Криму: нарощення воєнної присутності та брязкання зброєю московським «князівством»

Прочитаєте за: 4 хв. 25 Липня 2020, 11:34

Днями Міністр оборони України Андрій Таран заявив про те, що у Чорному й Азовському морях ситуація продовжує залишатися напруженою. І справді, Росія продовжує мілітаризацію Криму постійно збільшуючи кількість кораблів, авіації та техніки.

Умовні пуски ракет «Калібр-НК» здійснювалися біля Криму кораблями «Адмірал Ессен» і «Адмірал Григорович», які свого часу гатили крилатими ракетами по Сирії

На тлі крайніх подій в Україні щодо загрози терористичних актів, фактично непоміченою пройшла новина про те, що на півострові відбулися навчання зі знищення кораблів ймовірного противника. Хто у Чорному морі насамперед противник для Кремля, гадаю, пояснювати не потрібно. У навчаннях взяли участь авіація і бойові кораблі. Слід підкреслити, що під час навчань здійснювалися умовні пуски ракет «Калібр-НК» кораблями «Адмірал Ессен» і «Адмірал Григорович», які свого часу гатили крилатими ракетами по Сирії.

У Чорному морі проходять навчання «Сі Бриз-2020», тобто «запеклі вороги» РФ Україна і НАТО «наступають» і на противагу їм треба кинути все, що є під рукою

Росія продовжує в Криму раптові перевірки боєготовності. І все б логічно – в Чорному морі проходять навчання «Сі Бриз-2020», тобто «запеклі вороги» Україна і НАТО «наступають» і на противагу їм треба кинути все, що є під рукою, а є – не мало. Тільки ж от навіть в такому протистоянні РФ знову виходить агресором, бо вдається до провокацій, а свої навчання спеціально наблизила впритул до наших та союзних кораблів. Так, днями російський патрульний катер провокував болгарський військовий корабель «Бодри».

Кілька днів тому Росія перекинула модернізовані бомбардувальники Су-24М на півострів

І хоча окупований Крим вже й так нашпигований технікою та озброєнням, але у Кремлі вважають, що цього мало. Кілька днів тому Росія перекинула модернізовані бомбардувальники Су-24М на півострів. Ба більше, Путін прибув до окупованої Керчі, аби взяти участь у закладенні десантного корабля «Іван Рогов», порушуючи міжнародні норми. У зв’язку з цим МЗС України засудило заходи РФ з подальшої мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, яка становить суттєву загрозу регіональній безпеці. Але путінська Росія не звикла існувати в парадигмі дотримання правил цивілізованого співжиття…

Посольство США: «Санкції залишаться в силі, поки Росія не поверне Україні контроль над Кримом…»

У посольстві США також відреагували на поїздку Путіна, назвавши самовільне будівництво військових кораблів на українській території порушенням міжнародних норм і наголосили, що санкції залишаться в силі, поки Росія не поверне Україні контроль над Кримом і не виведе свої сили з Донбасу.

І хоча Кремль фактично витрачає значні фінансові ресурси для мілітаризації Криму, потерпає від економічних втрат через санкції, Путін не гребує можливістю зайвий раз подражнити світову спільноту. Як у приказці: «На зло сусіду – відріжу собі вухо». І хоча колективна радість від окупації півострова в багатьох росіян уже минула, а розуміння збитковості кампанії – посилюється, президент РФ продовжує рефлексувати з цього приводу і пишається ганебною крадіжкою української землі.

Курт Волкер заявив, що не бачить можливостей для міжнародних переговорів із Росією про анексований нею український Крим

З огляду на таку поведінку Росії, колишній спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що не бачить можливостей для міжнародних переговорів з Росією про анексований нею український Крим. На його думку, повернення півострова військовим шляхом принесе безліч руйнувань як у різних частинах України, так і в Європі. Курт Волкер також зазначив, що союзники повинні постійно наголошувати на проблемі захоплення Криму й посилювати тиск на РФ, аби вона припинила окупацію і повернула територію.

Слід зазначити, що нашим найактивнішим союзником щодо окупованого Криму залишаються США, які продовжують вести проактивну риторику, направлену на повернення півострова Україні. Днями державний секретар США Майк Помпео вчергове наголосив: Сполучені Штати ніколи не приймуть напад Росії на суверенітет і територіальну цілісність України шляхом анексії Криму.

Реальна загроза нападу Росії з боку Криму залишається

Зважаючи на події в акваторіях Чорного та Азовського морів, реальна загроза нападу Росії з боку Криму залишається. Москва вочевидь розробила різні сценарії, зокрема для того, щоб забезпечити постачання води на півострів. Також Росія продовжує дестабілізаційні заходи, покликані на зміну стратегічного курсу України в ЄС та НАТО, застосовуючи інформаційно-психологічний вплив на громадян нашої держави. До всього, Кремль постійно брязкає зброєю й намагається залякати не лише українців, а й усю міжнародну спільноту.

Варто повторити: перспективи військового розв’язання питання звільнення окупованого Криму наразі немає. Адже, з одного боку, постраждає мирне населення на півострові, а може і за його межами. З іншого – мілітаризація Росією регіону триває. Отже, розв’язати це питання можна лише міжнародними санкціями й на політичному рівні.

При всіх своїх заявах про мирне врегулювання конфліктів Росія – держава агресор – робить протилежне своїм заявам, що лунають на публічно-політичних майданчиках. Кремль постійно накаляє ситуацію фактично всюди, куди може дотягтися, зокрема й довкола Криму, щодо долі якого переговори фактично зупинені. І багато самих кримчан, зокрема обманутих «російською весною», уже розуміють: на їхніх, колись багатолюдних, курортах зростає хіба що воєнна машина, яка за потреби робитиме все, що заманеться у московському «князівстві»…

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки: