ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Дерево життя» – у Києві відкрилася виставка робіт із дерева ветерана Анатолія Обельця

Прочитаєте за: 2 хв. 24 Липня 2020, 14:01

У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва розпочала роботу персональна виставка робіт Анатолія Обельця − майстра сюжетних та орнаментальних композицій з деревини.

– Для мене честь, що один із головних державних музеїв країни почав роботу після карантину із виставки моїх робіт, – розповів кореспонденту АрміяInform Анатолій Обелець. – Приємно, що мій рівень визнали достойним для того, щоб моя творчість була представлена на персональній виставці, поряд із роботами таких відомих у всьому світі майстринь, як Марія Примаченко та Катерина Білокур. Особливо, якщо зважити на те, що різьблення картин із дерева перетворилося із хобі на справу життя лише чотири роки тому, після того, як повернувся із війни.

На виставці представлено 55 робіт митця. «Дерево життя» – один з улюблених мотивів, різні варіанти якого сьогодні розробляє автор. Близько третини робіт – сакральної тематики: ікони й картини за християнськими сюжетами. Решта – краєвиди Таврійського краю. Узимку він створює картини із зимовими пейзажами, улітку – натюрморти з абрикосами, яблуками і грушами, соняхами, мальвами та іншими квітами. Є і кілька творів про любов, яка долає все. 16 травня Анатолію Обельцю виповнилося 60 років, тож цю виставку автор вважає ювілейною.

– Однією з умов проведення виставки є передача картин до державних фондів. Передам музею свою картину «Двоє під деревом», присвячену творчості художників-бойчукістів з Розстріляного Відродження, – додає митець. –З цією і ще двома роботами я вступав до Національної спілки художників у 2017 році.

Багато років митець працює в техніці, яку колеги називають «обелець-інтарсія». Його панно – це рельєфні зображення з пластинок деревини, що тоновані насиченими кольорами. Персональні виставки художника вже відбулися в Новій Каховці, Енергодарі, Львові, Херсоні.

Художника добре знають і за кордоном як експерта з техніки мозаїчної інтарсії. З ним співпрацюють видавництва, що спеціалізуються на майстер-класах, зокрема авторитетне американське видання ScrollSaw Woodworking & Crafts. У цьому часописі українця представили як одного з топмайстрів у техніці інтарсії у світі. Твори Анатолія Обельця зберігаються в приватних збірках шанувальників його мистецтва в багатьох країнах світу: Польщі, Італії, Ізраїлі, Німеччині, Канаді, США, Австралії тощо.

Автор запрошує киян і гостей столиці відвідати виставку, яка триватиме до 17 серпня. А дізнатися більше про митця, який у 2015 році захищав Батьківщину на сході країни у складі 79-ї одшбр, можна тут.

 

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform MilitaryArt