Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…
Метою навчань «Сі Бриз-2020» є підвищення рівня взаємосумісності підрозділів ВМС ЗС України, ВМС США, держав-партнерів та постійно діючих військово-морських груп НАТО під час виконання спільних завдань задля підтримання морської регіональної безпеки та забезпечення стабільності в Чорноморському регіоні.
Від української сторони до морської фази багатонаціональних навчань «Сі Бриз-2020» залучаються корабельно-катерні тактичні групи ВМС ЗС України та Морської охорони Державної прикордонної служби України.
Українські корабельні з’єднання зустрілися у точці рандеву Чорного моря з іншими кораблями країн-учасниць навчань і вже у складі багатонаціональних тактичних груп приступили до відпрацювання комплексу спільних практичних дій. Головні завдання, які ставить керівництво навчань перед учасниками, це відпрацювання за стандартами НАТО морських операцій, що направлені на забезпечення миру та безпеки у кризовому регіоні.
Одним з перших епізодів навчань стало ведення патрулювання визначених морських ділянок в режимі активного радіообміну інформацією, відпрацювання тактичного маневрування з ухиленням від атак противника та відбиття швидкісних малорозмірних цілей у морі із застосуванням озброєння. З цими завданнями успішно впоралася одна з катерних багатонаціональних тактичних груп, до складу якої увійшли катери ВМС ЗС України та Морської охорони Державної прикордонної служби і патрульний катер Військово-Морських Сил Грузії.
Слід підкреслити, що спеціально для участі в цьогорічному «Сі Бризі» в Чорне море увійшло корабельне з’єднання НАТО ‒ Друга постійна військово-морська група (SNMG2), що складається з іспанського фрегата «Альваро де Базан» (флагман з’єднання), турецького фрегата «Йилдирим», румунського фрегата «Регіна Марія» і болгарського корвета «Шквал».
Також передбачається, що у маневрах візьмуть участь й кораблі Другої постійної протимінної групи НАТО (SNMCMG2). Крім того, до навчань залучаються екіпажі румунського корвета «Контр-адмірал Себастьян» та американського ракетного есмінця типу «Арлі Берк» USS Porter. До сил і засобів повітряного компоненту навчань входять літаки тактичної авіації Повітряних Сил ЗС України та вертольоти морської авіації національних ВМС, які взаємодіятимуть з патрульним протичовновим літаком P-8 Poseidon ВМС США.
Управління українсько-американськими навчаннями здійснюється шляхом дистанційної інтеграції штабів із застосуванням стандартів НАТО, що дозволяє досягнути повної взаємосумісності під час підготовки до проведення безпекової операції в морі та відпрацювання заходів з протичовнової, протикорабельної, протиповітряної оборони, пошуково-рятувальних операцій, надання допомоги аварійному кораблю, що зазнав лиха тощо.
Варто наголосити, що якісному проведенню цьогорічних міжнародних військових навчань «Сі Бриз», як і в попередні роки, знову намагається перешкодити Чорноморський флот Російської Федерації.
Країна-агресор в рамках «раптової перевірки боєготовності військ» оголосила про проведення своїх військово-морських навчань. Як і очікувалось, російські «ділянки навчань» майже впритул проходять, а в декількох місцях і взагалі перетинаються із морськими зонами практичних стрільб кораблів-учасників «Сі Бризу-2020».
Нагадаємо, що минулого року російські окупанти також вдалися до провокацій. Окрім закриття морського району, який мав слугувати однією з локацій для відпрацювання завдань під час навчань «Сі Бриз-2019», російські стратегічні бомбардувальники Ту-22М3 10 липня відпрацьовували завдавання ракетного удару по Одесі. Під час провокаційних навчань російські літаки здійснили умовний запуск за 60 км від Одеси і потім повернули в бік протоки Босфор.
@armyinformcomua
Президент України Володимир Зеленский анонсував переговори з країнами-партнерами щодо виділення коштів на програму з виробництва безпілотних систем, зокрема, дронів для перехоплення ворожих БПЛА.
Упродовж доби окупанти завдали 458 ударів по 10 населених пунктах Запорізької області.
Протягом минулої доби між українськими захисниками та російськими загарбниками відбулося 142 бойових зіткнення, найбільше — на Покровському напрямку.
Унаслідок ворожої атаки вночі 23 червня в Білоцерківському районі Київщини внаслідок поранення загинула жінка 1957 року народження.
Станом на 6.00 понеділка, 23 червня, ворожі бойові кораблі у Чорному морі відсутні.
Жертвами російського масованого ракетно-дронового удару по Києву у ніч на понеділок, 23 червня, стали п'ятеро осіб, ще близько 19 постраждали.
від 21000 до 51000 грн
Степанівка, Сумська область
Попри належність до винищувачів четвертого покоління та наявність у бойовому строю Ізраїлю сучасних F-35 і F-15, саме F-16I Sufa виконують левову частку ударних місій:…