ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військові на контрольному пункті в’їзду та виїзду «Новотроїцьке» попереджають про можливі ризики

Прочитаєте за: 2 хв. 19 Липня 2020, 15:22 0

Після перерви, пов’язаної з пандемією коронавірусної інфекції, нещодавно відновив роботу контрольний пункт в’їзду та виїзду «Новотроїцьке». Цей КПВВ функціонує щоденно в штатному режимі з 07:00 до 20:00.

— Через численні звернення щодо надання можливості перетину лінії розмежування керівництво ООС, зокрема Держприкордонслужби, для здійснення пропускних операцій в умовах карантину відкрили переміщення через КПВВ «Станиця Луганська», «Мар’інка» та «Новотроїцьке”. Зокрема через КПВВ «Новотроїцьке» до тимчасово окупованих територій України (ТОТУ) сьогодні проїхало 165 осіб і 7 транспортних засобів, з ТОТУ — 147 осіб та 17 авто. За інформацією Тристоронньої контактної групи, окупаційні адміністрації пропускають на свою територію громадян вибірково, — повідомила начальник пресслужби Донецького прикордонного загону Валерія Карпиленко. — Через дорожній коридор «Донецьк-Маріуполь» громадяни з боку бойовиків проїжджають партіями, повільно, за часом ближче до закриття КПВВ. Діють обмеження на тимчасово окупованих територіях та вибірковість під час перетину лінії розмежування, зокрема й по днях тижня.

Військові інформують громадян, які залишають підконтрольну територію, про можливі ризики. Адже існують непоодинокі випадки, коли в очікуванні на пропуск люди залишаються у «сірій зоні» перед блокпостом бойовиків тривалий час, що також підтверджує інформація Тристоронньої контактної групи.

Ті, хто подорожують, проходять температурний скринінг. За словами військових, за період дії режиму карантину, осіб з підвищеною температурою на КПВВ «Новотроїцьке» не виявлено.

Як відомо, раніше уряд дозволив лише випускникам з ОРДЛО в’їзд на підконтрольну Україні територію без проходження двотижневої самоізоляції. Проте, як на початку роботи пропускних операцій КПВВ, так і нині, кількість громадян такої категорії, які прямують на підконтрольні території, залишається незначною. Для інших жителів досі діє карантинна вимога встановлення телефонного додатку «Дій вдома».

У разі виникнення проблем (наприклад, зі встановленням додатку), під час перетину лінії розмежування на підконтрольній території співробітники ДСНС надають громадянам спальні приміщення у своїх наметах. Згодом, після з’ясування обставин, зранку наступної доби, їх пропускають установленим порядком.

Серед тих, хто сьогодні приїхав на підконтрольну територію через КПВВ «Новотроїцьке», — Олена та її дев’ятирічний син Кирило, який взяв із собою кота.

— За час карантину подорожуємо вперше. Їдемо на лікування, а також провідати батьків, з якими не бачились майже рік. Вони до нас не приїжджають, бояться. Дуже хвилюються, вмовляють повернутися. Кажуть, що тут жити спокійніше, — говорить жінка.

На запитання, де хоче жити хлопчик й ким бачить себе у майбутньому, Кирило відповів так: «Хочу жити там, де не стріляють. Тому коли виросту, стану військовим. Проте я поки що не вирішив, за кого воюватиму…»

6
1
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Новини, Репортаж