ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Що потрібно робити юнакам, які претендують на отримання відстрочки

Прочитаєте за: 3 хв. 16 Липня 2020, 17:32

Враховуючи, що тема призову нині залишається надактуальною, кореспондент АрміяInform поспілкувався зі старшим офіцером відділу комплектування рядовим, сержантським складом та призову управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗС України підполковником Дмитром Вастьяновим.

Офіцер пояснив нещодавню ситуацію з нібито утриманням окремих громадян на обласному збірному пункті у м. Києві, в деталях розповів про процес отримання відстрочки юнаками, які збираються навчатись у вишах та поінформував, як нині відбувається весняний призов на строкову військову службу.

Як дотримуються карантинних заходів призовники?

— Позавчора у навчальному центрі у Старичах призовники вже склали присягу. На цю суботу сплановано складання присяги у навчальному центрі в Десні. Державне завдання у нас на весняний призов — 16 460 осіб. Станом на 15 липня призвано 9 465. Тобто вже на 58 відсотків завдання виконане, — розповів офіцер.

За його словами, у навчальних центрах після прибуття призовників організовано їхню двотижневу обсервацію.

— Новоприбулих селять в окремих казармах, харчування в них проходить в окрему зміну. Вони максимально віддалені від постійного особового складу й перемінного складу, що прибув з військових частин для проходження підготовки. Дотримується масковий режим, на входах до будівель є спеціально обладнані місця для дезінфекції, — зазначив Дмитро Вастьянов.

Як отримати відстрочку, якщо громадянин планує навчатись у виші?

— Ми зверталися до Міністерства освіти та науки, яке скерувало лист усім вищим навчальним закладам з проханням надавати довідки абітурієнтам, які планують вступити до вишів. Своїм листом МОН рекомендував навчальним закладам проводити попередню реєстрацію кандидатів і видавали довідки про те, що абітурієнт бажає вступити до вишу. Водночас заступник керівника Офісу Президента рекомендував головам призовних обласних і Київської міської комісій надавати особам, які бажають вступити до вищих навчальних закладів, відстрочку за частиною 15 статті 17 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу». Наголошую: відстрочку надає тільки обласна або Київська міська комісії. Тому особи, які бажають отримати відстрочку, мають звернутись до районної комісії з відповідною заявою, надати довідку з вищого навчального закладу, щоб районна комісія клопотала перед обласною про надання відстрочки, — пояснив підполковник.

Окремо він розповів про громадян, які хочуть вступити до магістратури.

— Вони мають звернутися до свого навчального закладу. Наскільки мені відомо, у Міністерстві освіти розроблена процедура реєстрації кандидатів на вступ до магістратури. Вищий навчальний заклад надає відповідну довідку, яка засвідчує, що «особа дійсно є кандидатом і бажає вступити». З цим документом кандидат пише заяву на ім’я голови районної призовної комісії з клопотанням про надання відстрочки на строкову військову службу. Але наголошую: рішення комісія ухвалює колегіально. Склад районної комісії затверджує голова районної держадміністрації, обласної комісії — голова облдержадміністрації. Комісія складається з голови — заступника голови районної держадміністрації та членів комісії: військового комісара, представника відділу освіти, заступника керівника органу внутрішніх справ, секретаря, лікаря, який займається організацією роботи медкомісії, та фахівця з соціального захисту, який проводить професійний відбір, — підкреслив офіцер.

Чи законно утримували громадян на обласному збірному пункті?

— Щодо ситуації про нібито незаконне утримання громадян на обласному збірному пункті Києва. Передусім там особа може на законних підставах перебувати до трьох діб — це врегульовано Положенням про підготовку та проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, затвердженим постановою Кабміну № 352 від 21.03.2020. Наскільки я розумію, громадяни, про яких йде мова, написали заяви, які не були враховані. Але ми не можемо відповідати за рішення, які приймає комісія. Відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», рішення про призов громадян ухвалює призовна комісія. Якщо вона вирішила, що ці хлопці підлягають призову, то вони можуть звернутись до вищої комісії — обласної — і оскаржити. Або за встановленим порядком звернутись до суду. Я рекомендую всім, хто вважає, що стосовно них діють незаконно, звертатися до суду, — порадив Дмитро Вастьянов.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram