ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Контролювати стан пораненого до прибуття евакуаційної бригади вчить санінструктор Оксана

Прочитаєте за: 2 хв. 10 Липня 2020, 16:44 3

На Рівненському полігоні військові підрозділи день за днем займаються бойовою підготовкою – відпрацьовують тактику, водіння, ведення вогню по різних цілях. А поруч з директрисою БМП почесне навчальне місце відведено тактичній медицині.

Більшість із присутніх на занятті вже мають бойовий досвід, тож санінструктор старший сержант Оксана Горпініч після короткого ознайомлення бійців з індивідуальною аптечкою переходить до практики. Спочатку призначає пораненого й демонструє алгоритм надання йому невідкладної медичної допомоги у разі поранення руки. Далі він накладає собі турнікет і пов’язку.

Минає ще кілька хвилин і вже Оксана імітує поранену в «червоній зоні», а її життя рятує командир відділення БМП молодший сержант із Рівненщини Віталій Богута. Він накладає турнікет, робить тугу пов’язку й контролює стан умовної пораненої до прибуття евакуаційної бригади.

Його побратим підірвався на гранаті Ф-1…

– Тут головне практика, тож ми вправляємося щотижня. У нашому арсеналі індивідуальна медична аптечка, в якій усе необхідне. Але потрібні ще й правильні знання, навички та віра у свої сили, – запевняє молодший сержант.

Воїн знає, про що говорить, адже йому вже доводилося надавати допомогу пораненому у 2015 році поблизу Новгородського в районі виконання бойових завдань. Віталій тоді служив у складі добровольчого батальйону «Айдар». Його побратим підірвався на гранаті Ф-1, в результаті чого зазнав множинних поранень рук і голови. Тоді молодший сержант відтягнув пораненого у безпечне місце, наклав джгут та бинтові пов’язки. Їх доводилося час від часу послаблювати, потім знову посилювати. Коли на місце прибула евакуаційна бригада, лікарі сказали, що все він зробив правильно, а рука побратима після операцій і реабілітації працюватиме.

– Тож, окрім відпрацювання наступальних дій, ведення вогню по ворожих цілях, мусимо вміти й рятувати життя, – наголошує Віталій.

Фото автора

6
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Публікації