
На Рівненському полігоні військові підрозділи день за днем займаються бойовою підготовкою – відпрацьовують тактику, водіння, ведення вогню по різних цілях. А поруч з директрисою БМП почесне навчальне місце відведено тактичній медицині.
Більшість із присутніх на занятті вже мають бойовий досвід, тож санінструктор старший сержант Оксана Горпініч після короткого ознайомлення бійців з індивідуальною аптечкою переходить до практики. Спочатку призначає пораненого й демонструє алгоритм надання йому невідкладної медичної допомоги у разі поранення руки. Далі він накладає собі турнікет і пов’язку.
Минає ще кілька хвилин і вже Оксана імітує поранену в «червоній зоні», а її життя рятує командир відділення БМП молодший сержант із Рівненщини Віталій Богута. Він накладає турнікет, робить тугу пов’язку й контролює стан умовної пораненої до прибуття евакуаційної бригади.
Його побратим підірвався на гранаті Ф-1…
– Тут головне практика, тож ми вправляємося щотижня. У нашому арсеналі індивідуальна медична аптечка, в якій усе необхідне. Але потрібні ще й правильні знання, навички та віра у свої сили, – запевняє молодший сержант.
Воїн знає, про що говорить, адже йому вже доводилося надавати допомогу пораненому у 2015 році поблизу Новгородського в районі виконання бойових завдань. Віталій тоді служив у складі добровольчого батальйону «Айдар». Його побратим підірвався на гранаті Ф-1, в результаті чого зазнав множинних поранень рук і голови. Тоді молодший сержант відтягнув пораненого у безпечне місце, наклав джгут та бинтові пов’язки. Їх доводилося час від часу послаблювати, потім знову посилювати. Коли на місце прибула евакуаційна бригада, лікарі сказали, що все він зробив правильно, а рука побратима після операцій і реабілітації працюватиме.
– Тож, окрім відпрацювання наступальних дій, ведення вогню по ворожих цілях, мусимо вміти й рятувати життя, – наголошує Віталій.
Фото автора