ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Призовна кампанія – 2020: служба в армії чи відстрочка

Прочитаєте за: 2 хв. 9 Липня 2020, 14:05

АрміяInform вже писала про те, що вступники 2020-го можуть отримати відстрочку від призову, і що це стало спільним рішенням Офісу Президента, МОН та Генерального штабу.

Які ж правила надання відстрочки відтепер діятимуть упродовж призовних кампаній, ми запитали у тимчасового виконувача обов’язків начальника відділу комплектування рядовим, сержантським складом та призову управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗС України підполковника Дмитра Вастьянова.

— Випускники закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти 2020 року, які хочуть отримати відстрочку, повинні звернутись із заявою до призовної комісії та надати довідку з вищого навчального закладу про намір вступити на обрану спеціальність, — зазначив офіцер.

За його словами, коли документ додадуть до особової справи призовника, тоді він може отримати відстрочку від призову на строкову службу, адже відповідно до листа заступника Керівника Офісу Президента України від 07.07.2020 № 46-01/364 головам обласних та Київської міської призовних комісій рекомендовано надавати відстрочку такій категорії громадян.

— Юнаки, які здобули освітній ступінь «бакалавр», на кілька місяців втрачають статус студента, тому їх цілком законно можуть призвати до армії. У такому разі вони також мають надати довідку з навчального закладу про намір вступу в магістратуру й написати заяву на ім’я голови призовної комісії про надання відстрочки. Того, хто не матиме підтверджувальних документів, можуть призвати на строкову військову службу, — наголосив підполковник Вастьянов.

Важливо знати: 

  1. З переліком осіб, яким надають відстрочку від призову на строкову службу, ви можете ознайомитись тут (стаття 17).
  2. Перелік осіб, які звільнені від призову, перегляньте за цим посиланням (стаття 18).
13

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram