ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Отримання статусу ЕОР як шанс посилити протидію агресивній політиці РФ

Публікації
Прочитаєте за: 3 хв. 6 Липня 2020, 16:41

Як повідомляла АрміяInform, минулого місяця Україна стала членом Програми розширених можливостей НАТО.

Україна стала шостою країною, яка отримала статус партнера Альянсу з розширеними можливостями (Enhanced Opportunities Partner — EOP), після Австралії, Грузії, Йорданії, Швеції та Фінляндії.

Умови протидії гібридній війні, розв’язаній Росією, вимагають від України максимально ефективно використовувати всі механізми й інструменти розширення співпраці з НАТО, одним з ключових елементів яких є ЕОР, для посилення власних спроможностей.

Як повідомили в Генеральному штабі ЗС України, рішення щодо надання нашій державі статусу партнера з розширеними можливостями стало крапкою у тривалій та кропіткій роботі наших військових і дипломатів, розпочатій у 2016 році. Саме тоді Президент України направив лист Генсеку Альянсу з проханням розглянути можливість надання нашій країні вищезазначеного статусу.

Це рішення — визнання тривалого внеску України в зусилля Альянсу, спрямовані на підтримання міжнародного миру та безпеки. Це свідчення й того, що політичне та військове керівництво Організації та її держав-членів бачить нашу державу як стратегічного та прогнозованого партнера, що прагне стати повноправним членом найпотужнішої у світі системи колективної безпеки.

ЕОР дає партнеру можливість, між іншим, посилити так звану секторальну (оперативну) сумісність з Альянсом (на рівні систем логістики, зв’язку, управління військами, конкретних видів (родів) військ тощо) на відміну від інших відповідних ініціатив з партнерами, які орієнтовані тільки на ситуаційну (тактичну) сумісність (на рівні підрозділів, що беруть участь у тій чи іншій операції Альянсу).

Статус партнера НАТО з розширеними можливостями надає країні низку переваг, основними з яких є:

  • поглиблення співробітництва й підвищення рівня на воєнно-політичних консультаціях, залучення до участі в обговоренні концептуальних питань глобальної та регіональної безпеки;
  • розширення заходів підготовки персоналу й підрозділів та участі у навчаннях за тематикою статті 5 Північноатлантичного договору Сил реагування НАТО (далі — СРН), яка є недоступною для інших держав-партнерів;
  • допуск до навчань з кібербезпеки та розширення можливостей щодо участі в навчально-тренувальних заходах за цією тематикою;
  • попереднє визнання держави-партнера потенційним операційним учасником майбутніх операцій Альянсу з метою отримання доступу до механізму кризових консультацій, оперативного планування обміну інформацією та оцінювання можливостей на якомога ранніх стадіях і можливість мати представництво у штабах НАТО, операційних штабах на посадах, які закриті для інших держав-партнерів;
  • набуття тривимірної (оперативної, технічної, адміністративної) сумісності зі збройними силами держав-членів НАТО, зміцнення рівня військової взаємодії, преференції в наданні фінансової та іншої допомоги з боку Альянсу;
  • посилення оборонних спроможностей через підготовку та збільшення участі в операціях Альянсу й чергуваннях у складі СРН.

Цей перелік неповний — додаткові можливості НАТО може запропонувати кожній державі-учасниці ЕОР залежно від ситуації.

Пріоритетними напрямками для України у рамках ЕОР є:

  • збереження нинішніх форматів воєнно-політичних консультацій на стратегічному рівні;
  • надання підтримки Альянсу в рамках консультацій з кризового планування на їхніх ранніх стадіях;
  • інтенсивніше залучення особового складу й підрозділів Збройних Сил України до заходів підготовки НАТО як індивідуальних, так і колективних;
  • поглиблення взаємодії з Альянсом на його південно-східному фланзі;
  • можливість обіймання посад у штабах Альянсу різних рівнів;
  • посилення обміну інформацією, зокрема розвідувальною.

Отримання статусу ЕОР для України є важливим у контексті нагальної потреби зміцнення системи європейської та євроатлантичної безпеки задля протидії агресивній політиці РФ, завершення переозброєння та реформування ЗСУ відповідно до норм і стандартів НАТО, подальше поглиблення партнерських відносин з Альянсом.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Українські воїни показали, як карають окупантів RAKом

Українські воїни показали, як карають окупантів RAKом

Ворог не здається та намагається просунутись на Харківському напрямку, але прикордонники руйнують усі його плани. Завдяки реактивній системі залпового вогню RAK-12 українські військові щодня зменшують кількість російської техніки.

Підпалив релейну шафу Укрзалізниці: довічне ув’язнення загрожує агенту рф

Підпалив релейну шафу Укрзалізниці: довічне ув’язнення загрожує агенту рф

Служба безпеки та Національна поліція затримали на Полтавщині поплічника рф, який готував серію підпалів на стратегічних об’єктах Укрзалізниці, зокрема підпалив релейну шафу.

Прикордоння Харківщини росіяни майже стерли з лиця землі: яка мета окупантів

Прикордоння Харківщини росіяни майже стерли з лиця землі: яка мета окупантів

Розташовані в зоні інтенсивних бойових дій населені пункти на півночі Харківської області зруйновані майже вщент. Найбільше постраждали Вовчанськ, світлини руїн якого нещодавно опублікувала Окрема президентська бригада імені гетьмана Богдана Хмельницького.

Десантний автосервіс на Курщині: ремонтує «смерть ворогам» без вихідних

Десантний автосервіс на Курщині: ремонтує «смерть ворогам» без вихідних

Десантники показали, як ремонтують техніку під час бойових дій на Курському напрямку.

Українська армія отримала нові гранати вітчизняного виробництва — аналоги Ф-1 і РГД-5

Українська армія отримала нові гранати вітчизняного виробництва — аналоги Ф-1 і РГД-5

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у військах оборонну осколкову гранату — аналог радянської Ф-1. Боєприпас українського виробництва відповідає характеристикам засобів ближнього бою сучасного зразка. Раніше в нас не було виробництва такого типу гранат.

Прорватися до Вовчанська росіяни намагалися на багі та легковиках: що з того вийшло

Прорватися до Вовчанська росіяни намагалися на багі та легковиках: що з того вийшло

Ворог застосував легкові автомобілі та баггі для доставки особового складу до міста. Однак спроба російських військових зазнала фіаско.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Інспектор прикордонної служби

від 25000 до 70000 грн

Харків

Військова частина 9951 ДПСУ

Оператор безпілотних літальних апаратів

від 20000 до 100000 грн

Полтава, Полтавська область

Радіотелеграфіст у 66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ, Київська область

Інспектор прикордонної служби, водій

від 21000 до 25000 грн

Львів

Державна прикордонна служба України

Кухар, військовослужбовець

від 20000 до 50000 грн

Дніпро

Військова частина А7408

Сержант-інструктор навчальної роти

від 25000 до 55000 грн

Раденськ, Херсонська область