Набрала чинності Постанова КМУ № 969 від 23 серпня 2024 року «Про внесення змін до Положення про Єдиний державний вебпортал для збору пожертв на підтримку…
Як повідомляла АрміяInform, минулого місяця Україна стала членом Програми розширених можливостей НАТО.
Україна стала шостою країною, яка отримала статус партнера Альянсу з розширеними можливостями (Enhanced Opportunities Partner — EOP), після Австралії, Грузії, Йорданії, Швеції та Фінляндії.
Умови протидії гібридній війні, розв’язаній Росією, вимагають від України максимально ефективно використовувати всі механізми й інструменти розширення співпраці з НАТО, одним з ключових елементів яких є ЕОР, для посилення власних спроможностей.
Як повідомили в Генеральному штабі ЗС України, рішення щодо надання нашій державі статусу партнера з розширеними можливостями стало крапкою у тривалій та кропіткій роботі наших військових і дипломатів, розпочатій у 2016 році. Саме тоді Президент України направив лист Генсеку Альянсу з проханням розглянути можливість надання нашій країні вищезазначеного статусу.
Це рішення — визнання тривалого внеску України в зусилля Альянсу, спрямовані на підтримання міжнародного миру та безпеки. Це свідчення й того, що політичне та військове керівництво Організації та її держав-членів бачить нашу державу як стратегічного та прогнозованого партнера, що прагне стати повноправним членом найпотужнішої у світі системи колективної безпеки.
ЕОР дає партнеру можливість, між іншим, посилити так звану секторальну (оперативну) сумісність з Альянсом (на рівні систем логістики, зв’язку, управління військами, конкретних видів (родів) військ тощо) на відміну від інших відповідних ініціатив з партнерами, які орієнтовані тільки на ситуаційну (тактичну) сумісність (на рівні підрозділів, що беруть участь у тій чи іншій операції Альянсу).
Статус партнера НАТО з розширеними можливостями надає країні низку переваг, основними з яких є:
Цей перелік неповний — додаткові можливості НАТО може запропонувати кожній державі-учасниці ЕОР залежно від ситуації.
Пріоритетними напрямками для України у рамках ЕОР є:
Отримання статусу ЕОР для України є важливим у контексті нагальної потреби зміцнення системи європейської та євроатлантичної безпеки задля протидії агресивній політиці РФ, завершення переозброєння та реформування ЗСУ відповідно до норм і стандартів НАТО, подальше поглиблення партнерських відносин з Альянсом.
Ворог не здається та намагається просунутись на Харківському напрямку, але прикордонники руйнують усі його плани. Завдяки реактивній системі залпового вогню RAK-12 українські військові щодня зменшують кількість російської техніки.
Служба безпеки та Національна поліція затримали на Полтавщині поплічника рф, який готував серію підпалів на стратегічних об’єктах Укрзалізниці, зокрема підпалив релейну шафу.
Розташовані в зоні інтенсивних бойових дій населені пункти на півночі Харківської області зруйновані майже вщент. Найбільше постраждали Вовчанськ, світлини руїн якого нещодавно опублікувала Окрема президентська бригада імені гетьмана Богдана Хмельницького.
Десантники показали, як ремонтують техніку під час бойових дій на Курському напрямку.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у військах оборонну осколкову гранату — аналог радянської Ф-1. Боєприпас українського виробництва відповідає характеристикам засобів ближнього бою сучасного зразка. Раніше в нас не було виробництва такого типу гранат.
Ворог застосував легкові автомобілі та баггі для доставки особового складу до міста. Однак спроба російських військових зазнала фіаско.
Захищаємо світ
від 50000 до 120000 грн
Київ, Київська область
від 21000 до 25000 грн
Львів
Державна прикордонна служба України
Набрала чинності Постанова КМУ № 969 від 23 серпня 2024 року «Про внесення змін до Положення про Єдиний державний вебпортал для збору пожертв на підтримку…