ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Для чого «Кропива» потрібна військовим

Озброєння та техніка
Прочитаєте за: 3 хв. 6 Липня 2020, 17:57

Нових девайсів і гаджетів з початком російської агресії в Криму та на сході України у військових значно побільшало. І якщо до того Збройні Сили мали у своєму активі фактично лише радянське приладдя й подекуди якісь нові-старі перспективні розробки, то тепер дедалі більше військовослужбовців опановують високі технології. Так, наші армійці нині користуються тисячами планшетів з бойовою системою управління тактичної ланки «Кропива». Система випробувана в реальних бойових умовах й отримала безліч схвальних відгуків.

Бойова система управління отримала безліч схвальних відгуків від військових

Розроблення та інтеграція «Кропиви» розпочалася як волонтерський проєкт у 2014 році, коли група патріотів з Армія SOS почала постачати до війська планшети. З початку російської агресії інстальовано понад 10 тисяч примірників програми. Крім того, налагоджено службу технічної підтримки, яка постійно вдосконалює програмний продукт. У 2018 році його розробники з конструкторського бюро «Логіка», яке входить до Ліги оборонних підприємств України, безоплатно передали до Збройних Сил «Кропиву» з вихідними кодами та ліцензією.

За класифікацію НАТО «Кропиву» відносять до систем типу С2 (commandandcontrol)

Директор КБ «Логіка» Юрій Добронравін спеціально для АрміяInform розповів, що система дає змогу автоматизувати окремі завдання з управління на рівні батальйону (дивізіону), роти (батареї), взводу, окремої одиниці техніки тощо.Фактично вона допомагає об’єднувати засоби розвідки, управління та вогневого ураження в єдине інформаційне поле. За класифікацію, прийнятою у країнах НАТО,«Кропиву» можна віднести до систем типу С2 (commandandcontrol).

Дає змогу скоротити час розгортання засобів артилерійської батареї вп’ятеро.

Юрій Добронравін розповів, що система управління тактичної ланки має низку технологічних бонусів для військових на полі бою або під час навчань:

  • доступ до електронної карти місцевості з відображенням власної позиції на GPS;
  • обмін даними з іншими абонентами системи. Дані загалом містять позиції союзних підрозділів, координати виявлених цілей і короткі текстові повідомлення;
  • розв’язання окремих розрахункових завдань, як-от розрахунок маршу, зони вогневого ураження або артилерійських поправок;
  • забезпечення взаємодії та передачі даних із засобів розвідки — БПЛА, радарними та звукометричними комплексами — в автоматичному режимі.

«Кропива» дає змогу скоротити час розгортання засобів артилерійської батареї фактично вп’ятеро. При цьому час на ураження незапланованої цілі скорочується втричі, а час на відкриття контрбатарейного вогню —вдесятеро.

Загалом система «Кропива» доволі проста у використанні. Все, що потрібно — планшет або смартфон, на які встановлюють відповідне програмне забезпечення. Після цього видно карту місцевості з перебуванням на ній користувача. Також у програми є функція, що дає можливість знімати дані з загального прогнозу погоди, портативних метеостанцій чи з приладів, що входять до складу окремих снайперських комплексів. Для роботи з «Кропивою» потрібно лише знати координати цілей і місць розташування своєї артилерійської батареї, метеоумови. Дані вводять у планшет, далі автоматично обчислюють напрям стрільби й відстань до цілі.

Варто зазначити: функції «Кропиви» забезпечують роботу з радіостанціями, даними з далекомірів, БПЛА й інших користувачів планшетів, розвідданих тощо.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Українські пілоти завершили базове навчання у Британії і вже тренуються на F-16

Українські пілоти завершили базове навчання у Британії і вже тренуються на F-16

Королівські Військово-повітряні сили Великої Британії повідомили деталі підготовки українських пілотів на винищувачах F-16.

Вночі росіяни завдали удару по Костянтинівці, пошкоджено вокзал

Вночі росіяни завдали удару по Костянтинівці, пошкоджено вокзал

Протягом минулої доби росіяни сім разів обстріляли населені пункти Донеччини, є руйнування житлових будинків та цивільної інфраструктури. 

Кирило Буданов розповів про український ударно-розвідувальний безпілотник «Сич»

Кирило Буданов розповів про український ударно-розвідувальний безпілотник «Сич»

Начальник Головного управління розвідки МО України Кирило Буданов розповів про переваги українського ударно-розвідувального безпілотника «Сич».

Фоторепортаж зі стабпункту бригади ЗСУ, що воює на Донеччині

Фоторепортаж зі стабпункту бригади ЗСУ, що воює на Донеччині

На початку лютого фотокореспондент Антон Шевельов провів чотири дні на стабілізаційному пункті окремої механізованої бригади на одному з найважчих напрямків на лінії фронту у Донецькій області.

Рустем Умєров та Олександр Сирський відвідали передові командні пункти і підрозділи на фронті

Рустем Умєров та Олександр Сирський відвідали передові командні пункти і підрозділи на фронті

Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський разом з Міністром оборони Рустемом Умєровим відвідав передові командні пункти військових частин і підрозділів у районі ведення бойових дій. 

Військові кібери зламали 11 сайтів рф і нагадали росіянам про провал їхніх планів

Військові кібери зламали 11 сайтів рф і нагадали росіянам про провал їхніх планів

24 лютого кібери ЗСУ зламали 11 сайтів російських компаній, які були помічені у сприянні збройній агресії проти України. 

Захищаємо світ

00
00
00