Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…
Нових девайсів і гаджетів з початком російської агресії в Криму та на сході України у військових значно побільшало. І якщо до того Збройні Сили мали у своєму активі фактично лише радянське приладдя й подекуди якісь нові-старі перспективні розробки, то тепер дедалі більше військовослужбовців опановують високі технології. Так, наші армійці нині користуються тисячами планшетів з бойовою системою управління тактичної ланки «Кропива». Система випробувана в реальних бойових умовах й отримала безліч схвальних відгуків.
Розроблення та інтеграція «Кропиви» розпочалася як волонтерський проєкт у 2014 році, коли група патріотів з Армія SOS почала постачати до війська планшети. З початку російської агресії інстальовано понад 10 тисяч примірників програми. Крім того, налагоджено службу технічної підтримки, яка постійно вдосконалює програмний продукт. У 2018 році його розробники з конструкторського бюро «Логіка», яке входить до Ліги оборонних підприємств України, безоплатно передали до Збройних Сил «Кропиву» з вихідними кодами та ліцензією.
Директор КБ «Логіка» Юрій Добронравін спеціально для АрміяInform розповів, що система дає змогу автоматизувати окремі завдання з управління на рівні батальйону (дивізіону), роти (батареї), взводу, окремої одиниці техніки тощо.Фактично вона допомагає об’єднувати засоби розвідки, управління та вогневого ураження в єдине інформаційне поле. За класифікацію, прийнятою у країнах НАТО,«Кропиву» можна віднести до систем типу С2 (commandandcontrol).
Юрій Добронравін розповів, що система управління тактичної ланки має низку технологічних бонусів для військових на полі бою або під час навчань:
«Кропива» дає змогу скоротити час розгортання засобів артилерійської батареї фактично вп’ятеро. При цьому час на ураження незапланованої цілі скорочується втричі, а час на відкриття контрбатарейного вогню —вдесятеро.
Загалом система «Кропива» доволі проста у використанні. Все, що потрібно — планшет або смартфон, на які встановлюють відповідне програмне забезпечення. Після цього видно карту місцевості з перебуванням на ній користувача. Також у програми є функція, що дає можливість знімати дані з загального прогнозу погоди, портативних метеостанцій чи з приладів, що входять до складу окремих снайперських комплексів. Для роботи з «Кропивою» потрібно лише знати координати цілей і місць розташування своєї артилерійської батареї, метеоумови. Дані вводять у планшет, далі автоматично обчислюють напрям стрільби й відстань до цілі.
Варто зазначити: функції «Кропиви» забезпечують роботу з радіостанціями, даними з далекомірів, БПЛА й інших користувачів планшетів, розвідданих тощо.
Упродовж доби окупанти завдали 493 удари по 10 населених пунктах Запорізької області.
Сили оборони України продовжують стримувати натиск окупаційних військ. На даний час відбулося 132 бойових зіткнення.
Керовані авіабомби (КАБи) за останній рік стали одним з найнебезпечніших інструментів росії у війні проти України. Ворог активно використовує їх на фронті. Крім того, регулярно атакує ними об’єкти промисловості, критичної інфраструктури та житлові будинки. За один день окупанти можуть запускати по українцях сотню та більше таких снарядів, які є дуже руйнівними. Як Силам оборони протидіяти російським КАБам, АрміяInform розпитала воєнного експерта Петра Черника.
Кадри з війни в Україні використовує Хезболла, щоб проілюструвати свої фейкові перемоги над Армією оборони Ізраїлю.
В одному з недавніх інформаційних випусків з лінії фронту від наших колег з телеканалу Армія TV, військові журналісти розповіли про те, що бійці одного з підрозділів 61 ОМБр відбили як трофей російський бронеавтомобіль «Буран» ASV.
Урочиста прощальна церемонія з нідерландськими винищувачами F-16 привернула увагу не лише у Нідерландах та Україні, якій передадуть зняті з озброєння літаки.
Захищаємо світ
від 46500 до 46500 грн
Бердичів
Військова частина А2772
від 25000 до 65000 грн
Павлоград
Військова частина А4759
Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…