ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Для чого «Кропива» потрібна військовим

Озброєння та техніка
Прочитаєте за: 3 хв. 6 Липня 2020, 17:57

Нових девайсів і гаджетів з початком російської агресії в Криму та на сході України у військових значно побільшало. І якщо до того Збройні Сили мали у своєму активі фактично лише радянське приладдя й подекуди якісь нові-старі перспективні розробки, то тепер дедалі більше військовослужбовців опановують високі технології. Так, наші армійці нині користуються тисячами планшетів з бойовою системою управління тактичної ланки «Кропива». Система випробувана в реальних бойових умовах й отримала безліч схвальних відгуків.

Бойова система управління отримала безліч схвальних відгуків від військових

Розроблення та інтеграція «Кропиви» розпочалася як волонтерський проєкт у 2014 році, коли група патріотів з Армія SOS почала постачати до війська планшети. З початку російської агресії інстальовано понад 10 тисяч примірників програми. Крім того, налагоджено службу технічної підтримки, яка постійно вдосконалює програмний продукт. У 2018 році його розробники з конструкторського бюро «Логіка», яке входить до Ліги оборонних підприємств України, безоплатно передали до Збройних Сил «Кропиву» з вихідними кодами та ліцензією.

За класифікацію НАТО «Кропиву» відносять до систем типу С2 (commandandcontrol)

Директор КБ «Логіка» Юрій Добронравін спеціально для АрміяInform розповів, що система дає змогу автоматизувати окремі завдання з управління на рівні батальйону (дивізіону), роти (батареї), взводу, окремої одиниці техніки тощо.Фактично вона допомагає об’єднувати засоби розвідки, управління та вогневого ураження в єдине інформаційне поле. За класифікацію, прийнятою у країнах НАТО,«Кропиву» можна віднести до систем типу С2 (commandandcontrol).

Дає змогу скоротити час розгортання засобів артилерійської батареї вп’ятеро.

Юрій Добронравін розповів, що система управління тактичної ланки має низку технологічних бонусів для військових на полі бою або під час навчань:

  • доступ до електронної карти місцевості з відображенням власної позиції на GPS;
  • обмін даними з іншими абонентами системи. Дані загалом містять позиції союзних підрозділів, координати виявлених цілей і короткі текстові повідомлення;
  • розв’язання окремих розрахункових завдань, як-от розрахунок маршу, зони вогневого ураження або артилерійських поправок;
  • забезпечення взаємодії та передачі даних із засобів розвідки — БПЛА, радарними та звукометричними комплексами — в автоматичному режимі.

«Кропива» дає змогу скоротити час розгортання засобів артилерійської батареї фактично вп’ятеро. При цьому час на ураження незапланованої цілі скорочується втричі, а час на відкриття контрбатарейного вогню —вдесятеро.

Загалом система «Кропива» доволі проста у використанні. Все, що потрібно — планшет або смартфон, на які встановлюють відповідне програмне забезпечення. Після цього видно карту місцевості з перебуванням на ній користувача. Також у програми є функція, що дає можливість знімати дані з загального прогнозу погоди, портативних метеостанцій чи з приладів, що входять до складу окремих снайперських комплексів. Для роботи з «Кропивою» потрібно лише знати координати цілей і місць розташування своєї артилерійської батареї, метеоумови. Дані вводять у планшет, далі автоматично обчислюють напрям стрільби й відстань до цілі.

Варто зазначити: функції «Кропиви» забезпечують роботу з радіостанціями, даними з далекомірів, БПЛА й інших користувачів планшетів, розвідданих тощо.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Хочу жить