ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Флагман національного флоту фрегат «Гетьман Сагайдачний» святкує день народження

Прочитаєте за: 2 хв. 4 Липня 2020, 11:10

Сьогодні фрегат «Гетьман Сагайдачний» святкує своє 27-річчя. Вже багато років він є флагманом національного флоту.

Корабель спущено на воду 29 березня 1992 року. У червні того ж року уряд України ухвалив рішення добудувати корабель для Військово-Морських Сил, формування яких щойно розпочалося. Йому присвоєне ім’я «Гетьман Сагайдачний» на честь гетьмана реєстрового козацтва i Війська Запорізького Петра Кононовича Конашевича-Сагайдачного.

Так, 2 квітня 1993-го фрегат був включений до бойового складу ВМС України і вже 4 липня того ж року на флагмані Військово-Морських Сил України урочисто підняли синьо-жовтий прапор. Саме з цієї дати розпочався бойовий шлях корабля, яка і вважається його офіційним днем народження.

У червні 1994 року корабель здійснив офіційний візит до Франції, прибувши до французького міста Руан на святкування 50-річчя висадки союзних військ у Нормандії «Армада свободи». Там він став одним із найпопулярніших кораблів, його відвідали понад 10 тисяч гостей. На зворотному шляху «Гетьман Сагайдачний» провів успішні навчання з французьким вертольотоносцем «Жанна Д’арк».

3 березня 1995-го фрегат вирушив у перший в новітній історії ВМС ЗС України похід в Індійський океан. Тоді він успішно здійснив плавання в непростих навігаційних умовах, пов’язаних із проходом вузини й інтенсивним судноплавством. Під час походу українські військові моряки пройшли Суецький канал і здійснили захід до Об’єднаних Арабських Еміратів в Абу-Дабі. Там відбувалася виставка озброєння «Айдекс-95», де свій перший крок до світового ринку торгівлі зброєю та військовою технікою зробила і Україна. Також під час переходу в Червоному морі екіпаж корабля успішно виконав курсове завдання К-1.

У 1996-му корабель виконав перший трансатлантичний похід на чолі загону кораблів ВМС України до США в порт Норфолк.

Під час анексії Криму «Гетьман Сагайдачний» перебував в Аденській затоці, де виконував завдання у складі антипіратської операції НАТО «Океанський щит». 1 березня 2014 року капітан Роман П’ятницький відмовився виконувати злочинні накази російського окупаційного командування і весь склад залишився вірним присязі та українському народові. А вже 6 березня 2014-го, попри туман, корабель дістався до Одеського порту.

«Гетьман Сагайдачний» бере участь у різних міжнародних навчаннях, як-от: «Море-96», «Дуель-99», «Активні зусилля», PASSEX, «Сі Бриз» тощо.

Девіз «Гетьмана Сагайдачного» залишається незмінним – «Готові негайно!», що екіпаж вже неодноразово довів не словом, а ділом.

Підготувала Іветта Василенко

Читайте нас у Facebook