ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У районі проведення ООС пораненого воїна успішно прооперували за новою технологією

5 Червня 2020
У районі проведення ООС пораненого воїна успішно прооперували за новою технологією

У районі проведення ООС дніпровські медики провели для колег з 61-го військово-медичного госпіталю навчання та надали практичну допомогу з удосконалення алгоритмів невідкладної допомоги військовослужбовцям за сучасними стандартами проведення невідкладних операцій через малий доступ під ультразвуковим контролем. Під час практичного навчання пораненому воїну успішно видалили уламок, що перебував у кількох міліметрах від легені.

Навчально-практичний захід проведено за сприяння та підтримки керівництва військово-клінічного центру (ВМКЦ) Східного регіону (м. Дніпро). Курс, а також оперативні втручання, підготувала й виконала працівник ЗСУ, лікар-хірург ВМКЦ Східного регіону Оксана Попова.

Оксана Попова є також членом Правління Європейської спілки хірургів (EDS) та представником EDS у Східній Європі. Тому курс було підготовлено відповідно до останніх світових стандартів надання допомоги та сучасної доказової бази, за аналогією до подібних заходів у Німеччині та Австрії. Там за такою ж програмою навчають лікарів з надання невідкладної допомоги.

Як зазначив один з учасників тренінгу, провідний хірург 61-го ВМГ Сергій Тертишний, основний акцент було зроблено на використанні УЗД під час сортування хворих і прийняття рішень щодо подальшої тактики здійснення лікувально-евакуаційних заходів та для запобігання ускладнень. А також проведення невідкладних операцій через малий доступ під УЗД-контролем, що дозволить значно збільшити обсяг допомоги, що може бути надана на передовій.

– Теорією не обмежились – Оксана Попова також провела втручання під УЗД-контролем  пораненому в районі ООС, вилучивши уламок. Без цієї технології нам довелося б транспортувати його з уламком у такій небезпечній зоні, що значно погіршило б його стан та могло би призвести до некерованих наслідків, включаючи фатальні. Також було обговорено багато практичних моментів до застосування УЗД нашими клініцистами та закладено фундамент з наукового узагальнення набутого нами досвіду, – зазначив Сергій Тертишний.

За словами Оксани Попової, працювати з лікарями 61-го ВМГ їй було дуже легко та приємно, особливо з огляду на зацікавленість і високу вмотивованість колег.

– Було виявлено багато прикладних моментів, пов’язаних саме з нашими конкретними реаліями, що дають змогу значною мірою адаптувати та доповнити матеріал курсу в майбутньому. Згадуються слова Миколи Амосова: «Тільки той отримує стійке щастя, хто знайшов себе в роботі», – ділиться враженнями від заходу Оксана Попова.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини