ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Ми закликаємо Росію звільнити всіх ув’язнених українців», – посол США в ОБСЄ

5 Червня 2020

Посол США в Організації безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) при Відні Джеймс Гілмор наголосив, що Сполучені Штати Америки сильно стурбовані повідомленнями про черговий факт агресії з боку Росії.

«Ми закликаємо Росію повернути повний контроль над Кримом Україні та негайно звільнити всіх українців, яких вона несправедливо посадила у в’язницю», ‑ заявив Джеймс Гілмор, коментуючи нещодавнє затримання українського військового. Заява опублікована на сайті місії США в ОБСЄ.

Посол зазначив, що ОБСЄ фіксує всі етапи російської мілітаризації Кримського півострова, Чорного та Азовського морів. Він також нагадав про факти порушення Росією четвертої Женевської конвенції – проведення призовної компанії, під час якої майже 24 тисячі жителів Криму включили до складу збройних сил Росії, що є серйозним порушенням прав людини.

Крім того, Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ зафіксовано, що понад 100 жителів Криму окупаційна влада притягла до відповідальності служити в російській армії. Також на півострові триває переслідування кримських татар. Усе це не дає підстав говорити про скасування санкцій.

«Санкції щодо Криму будуть діяти до тих пір, поки Росія не поверне Україні повний контроль над півостровом», ‑ наголосив Джеймс Гілмор.

Посол також згадав про ситуацію на Донбасі, пославшись на звіти Спеціальної місії ОБСЄ, в яких повідомляється про тисячі випадків порушень режиму припинення вогню щотижня.

Він також звинуватив Росію в смертях понад 13 тис. жителів Донбасу за всі роки агресії проти України та закликав Російську Федерацію «проявити політичну волю, щоб покласти край конфлікту».

«Ми приєднуємося до наших європейських та інших партнерів, підтверджуючи, що наші санкції проти Росії залишаться в силі, поки Росія повністю не виконає свої Мінські зобов’язання», – підкреслив американський посол в ОБСЄ.

Читайте нас у Facebook
Мітки: , ,
Новини світу та України