ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Фільм про Голодомор в Україні «Ціна правди» – знятий на реальних подіях, очолив найвищі рейтинги в Франції

Публікації
Прочитаєте за: 3 хв. 30 Червня 2020, 9:50

Фільм про Голодомор в Україні польської режисерки Агнешки Голланд «Ціна правди», який в французькому кінопрокаті отримав назву «Тінь Сталіна», очолив найвищі рейтинги в Франції наприкінці червня. Про це повідомляє Центр Анни Київської в Франції на своїй сторінці в Фейсбук.

«Як цікаво грає історія з нами. Фільм про Голодомор, який в Франції переклали як «Тінь Сталіна», створений всесвітньо відомою Агнешкою Голланд, спочатку не хотів брати жоден французький дистриб’ютор. Чому? Фільм мав вийти в березні 2020 року, але в процес втрутився COVID. Увесь Париж обвішаний афішами фільму. Агнешка Голланд не могла прийти на презентацію свого фільму, хоча мешкає в Парижі. Все зачинено, зокрема кінотеатри, обвішані афішами цієї кінострічки», – йдеться в дописі Центру Анни Київської, який поширив і Національний музей Голодомору-геноциду.

За словами українців Центру, три місяці французи дивилися на ці афіші й запитували себе: що це за фільм? І 22 червня стрічка вийшла в 250 залах!

У Центрі Анни Київської прокоментували успіх стрічки «Тінь Сталіна» наступним чином: «Вона отримала найдовшу рекламну кампанію в історії кіно у Франції. І тепер фільм очолив найвищі французькі рейтинги! Правда має дивний стиль торжествувати».

В Україні ж фільм польської режисерки Агнешки Голланд «Ціна правди» презентували в листопаді 2019 року.

Фільм «Ціна правди» заснований на реальних подіях. Стрічка розповідає історію молодого британського журналіста Гарета Джонса, який приїздив до Радянського Союзу й на власні очі бачив жахіття Голодомору. Гарет на початку 1930-х кілька разів відвідував СРСР, коли тривала політика колективізації.

Молодий британський журналіст Гарет Джонс не вірить у сталінську пропаганду. Аби провести розслідування, чоловік спочатку прямує до Москви, а звідти – на Донеччину і Харківщину. Джонс розуміє – Радянський Союз обманює західні країни – українці помирають від голоду, причому штучного.

Після повернення на Захід Гарет Джонс у серії статей для газет Manchester Guardian і The New York American описав усі подробиці масових смертей від сталінського штучного голоду в Україні. Він був одним із перших, хто розповів про штучний голод у західній пресі. Його статті спричинили гучний скандал, а самого автора вщент розкритикували. Утім, він увійшов у історію як перший, хто відкрито заговорив про сталінський Голодомор в Україні.

Зняла стрічку Агнешка Голланд – польська режисерка, лауреатка «Золотого глобусу» й номінантка на «Оскар». Картина стала спільною роботою кінематографістів із Польщі, Великої Британії та України. Зйомки тривали в трьох країнах.

Світова прем’єра кінострічки «Ціна правди» відбулася на Берлінському міжнародному кінофестивалі «Берлінале – 2019». На зйомки витратили понад 8 мільйонів євро, частина з них – із фонду українського Держкіно.

«Сюжет про трохи наївного, але дуже сміливого журналіста, висвітлює не лише жахи того часу, а й зухвалість брехні, якою покривалися ці події. Ми проводимо паралель між тодішнім світом брехні пропаганди та фальшивих новин із сьогоденням», – розповідала під час презентації в Києві режисерка фільму Агнешка Голланд.

Як зазначають автори кінокартини, вони хотіли, щоб в Україні більше дізналися про особистість Гарета Джонса. А також, через його історію – розповісти світу про Голодомор. За цю культурну місію Указом Президента України Агнешку Голланд нагороджено орденом княгині Ольги III ступеня.

Кореспондент АрміяInform
Атака на порт Бердянська, нічний терор росії, наземний робот на штурмі з бійцями: стрім
Атака на порт Бердянська, нічний терор росії, наземний робот на штурмі з бійцями: стрім

В порту Бердянська уразили російський суховантаж «Леонід Пестриков». Спершу його атакували безпілотником класу Front Strike, проте цього виявилося замало.

Від єгерів до десантників: 68-ма бригада офіційно стала аеромобільною
Від єгерів до десантників: 68-ма бригада офіційно стала аеромобільною

68-ма окрема єгерська бригада, яка навесні увійшла до складу 8-го корпусу Десантно-штурмових військ, офіційно стала аеромобільною.

Під завалами знайшли ще трьох людей: кількість жертв удару по Дніпру зросла до 15
Під завалами знайшли ще трьох людей: кількість жертв удару по Дніпру зросла до 15

У Дніпрі продовжується пошуково-рятувальна операція після російського масованого удару.

Дві третини ворожих атак припали на Покровський та Гуляйпільський напрямки — Генштаб ЗСУ
Дві третини ворожих атак припали на Покровський та Гуляйпільський напрямки — Генштаб ЗСУ

Від початку доби агресор 54 рази атакував позиції Сил оборони.

Книги плюс: у застосунку Армія+ з’явилися знижки для читачів
Книги плюс: у застосунку Армія+ з’явилися знижки для читачів

До програми «Плюси» в Армія+ долучилися українські видавництва «Фоліо» та Librarius.

Вночі на зв’язку, вдень у тюрмі: затримали коригувальника російських атак по Дніпру 2 червня
Вночі на зв’язку, вдень у тюрмі: затримали коригувальника російських атак по Дніпру 2 червня

Ним виявся завербований ворогом колишній військовий з Криничанського району області з російським паспортом.

ВАКАНСІЇ
Гранатометник

від 21000 до 120000 грн

Миколаїв

189 об ТрО 123 Обр ТрО

Зенітник

від 50000 до 120000 грн

Дніпро

Індустіральний РТЦК та СП (Дніпро)

Бойовий медик

Яворів

Яворівський РТЦК та СП

Військовий капелан

від 21000 до 21000 грн

Чернігів

Військова частина А7328

Водій, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Лозова

Військова частина А7290

--- ---