ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Доповідь генсека ООН по Криму виявила нові порушення Росії – Сергій Кислиця

Прочитаєте за: 2 хв. 30 Червня 2020, 19:15 2

Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гетерреш оприлюднив доповідь про дотримання прав людини в тимчасово окупованому Криму, у якій чітко задокументував нові порушення Росією міжнародного гуманітарного права. Про це розповів постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, повідомляє Укрінформ.

«У доповіді генсека ООН чітко визначено Автономну Республіку Крим та місто Севастополь як тимчасово окуповані Російською Федерацією території України. Крім того, зазначається, що Росія продовжила застосування на окупованих територіях свого кримінального законодавства. Такі дії є черговим порушенням окупантом міжнародного гуманітарного права», — констатував Сергій Кислиця.

Водночас, за словами українського дипломата, генсек ООН вказав на те, що російська окупаційна влада досі блокує доступ Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) до півострова «з метою моніторингу ситуації на місці».

За словами постпреда, у документі наведені й конкретні факти порушень прав підсудних, а також відсутності неупередженого публічного судочинства.  Йдеться і про те, що затримані не мають належного захисту, їм не дозволяють зустрічатися з консулами України. Окремо зазначено про тортури та примусове переміщення підсудних і засуджених на територію Росії.

Ще одним важливим аспектом Сергій Кислиця назвав привернення уваги в доповіді Генсека ООН до тривалої практики обшуків і рейдів, насамперед проти кримських татар, порушення свободи зібрань, свободи слова, заборони діяльності Меджлісу, порушень релігійних прав. Крім того, за його словами, документ підкреслює незаконність автоматичного поширення громадянства РФ на українців, що проживають в тимчасово окупованому Криму.

«Ми вдячні Генеральному секретарю та іншим установам ООН за постійний моніторинг порушень з боку Росії прав людини та міжнародного гуманітарного права на Кримському півострові. Важливо, що про це говорить не лише Україна та її партнери, але й виходять офіційні документи ООН з чітким відображенням наслідків російської окупації», – підкреслив український дипломат.

Читайте нас у Facebook
Мітки: ,

Захищаємо світ

00
00
00
Новини світу та України