ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військових і ветеранів хвилює забезпечення їхніх соціальних гарантій та прав

Прочитаєте за: 3 хв. 26 Червня 2020, 11:43 4
????????????????????????????????????

У Дніпрі екскомандувач Десантно-штурмових військ, а нині перший заступник голови Комітету національної безпеки, оборони та розвідки України Михайло Забродський зустрівся з ветеранами АТО/ООС, діючими військовослужбовцями, аби обговорити нагальні проблеми жителів міста та області. Говорили переважно про соціальне та медичне забезпечення ветеранів, збереження їхніх пільг та соціальних гарантій, освіту, перспективи розвитку Збройних Сил, безпекову ситуацію в країні та за її межами.

Герой України генерал-лейтенант Михайло Забродський після його обрання народним депутатом України був відряджений із ЗСУ до Верховної ради України з метою законотворчої діяльності.

Кореспонденту АрміяInform вдалося ненадовго «відбити» легендарного десантника в охочих зробити з ним селфі й поспілкуватися з Михайлом Забродським віч-на-віч.

Чому ви сьогодні тут? Що почули, про що говорять люди?

– Ми проводили планову робочу зустріч з активістами, учасниками антитерористичної операції і операції Об’єднаних сил міста Дніпра й області. Обговорювали питання дотримання прав та свобод військовослужбовців, соціальних гарантій діючих військових і ветеранів. Говорили і про зусилля, які вживає законодавча влада, зокрема наш Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки стосовно того, щоб гарантувати забезпечення цих прав.

Чи корелюється це з настроями та потребами людей в інших регіонах, адже такі зустрічі ви, як народний депутат, проводите по всій Україні?

– Я добре знайомий з регіоном, Дніпро – моє рідне місто, більшість присутніх на зустрічі – це мої давні й нещодавні знайомі. Тому ми вели діалог однією мовою, адже всі знаємо про проблеми, які наразі існують у багатьох регіонах. Зокрема, у Дніпрі та області – це функціонування лікувальних закладів для ветеранів, дотримання певних гарантій і пільг – той же пільговий проїзд. Питання стосувалися і законодавчого закріплення нинішнього стану справ у практиці надання матеріальної допомоги тим, хто постраждав під час АТО/ООС та ветеранам військової служби. Забезпечення їх відповідним лікуванням, реабілітаційними програмами тощо.

Наскільки вам комфортно працювати у Верховній Раді, якщо порівнювати із військами, який новий досвід здобули?

– Війська і Збройні Сили були і залишаються моєю єдиною любов’ю, це беззаперечно. Але в будь-якому випадку робота в парламенті – це зовсім нове коло спілкування, інший масштаб, зовсім незвичне для мене коло інтересів – і суспільних, і політичних зокрема. Але, у будь-якому випадку, дізнаватися та опановувати у житті щось нове завжди цікаво.

Що вам вдалося зробити під час роботи в парламенті?

– Ми плідно працюємо в Комітеті національної безпеки, оборони та розвідки. Склад Комітету характеризується тим, що там небагато людей, які мають прямий стосунок до силових структур і Збройних Сил зокрема. Вважаю, що в цьому сенсі я був і залишаюся одним із експертів, до моєї думки прислухаються. У нас дуже конструктивний діалог з різними політичними силами. Коли питання стає принциповим і стосується загального стану обороноздатності держави, ми зазвичай єдині. Для мене це досягнення.

Щодо законотворчості – над яким законопроєктом наразі працюєте, що в найближчих планах?

– Загалом з початку каденції нової Верховної ради опрацьовано 12 законопроєктів у нашому Комітеті. Нині на опрацюванні є ще три-чотири, три вже ухвалені з початку року. Стосовно мого власного проєкту – у нас під патронатом Комітету триває плідна діяльність робочої групи з написання нових Статутів для ЗС України й ухвалення відповідного Закону України. Саме зараз працюємо над написанням Статуту внутрішньої служби. Сподіваємось, найближчим часом ця робота буде завершена і законопроєкту дадуть путівку в життя.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:

Захищаємо світ

00
00
00
Новини, Публікації, Соціальний захист