ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На часі запровадження комплексного підходу та оновлення системи захисту ветеранів війни

Прочитаєте за: 4 хв. 26 Червня 2020, 16:27 0

Про це заявив під час онлайн-брифінгу «100 днів діяльності Міністерства у справах ветеранів» міністр Сергій Бессараб.

Очільник профільного відомства переконаний, що нині на часі запровадження комплексного підходу до оновлення системи соціального захисту ветеранів війни. За його словами, в Україні до 1,2 млн осіб, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», мають статус ветерана. З них близько 400 тисяч захищали країну в АТО/ООС.

Велика кількість дублюючих нормативних документів більше вносить плутанини, ніж працює на результат

– Більше 100 днів тому Міністерство у справах ветеранів знову продовжило діяльність як окремий орган державної влади. Нам довелося вчергове пройти бюрократичний процес відновлення структури, розробки нового положення, розподілу бюджету та кадрового складу між двома міністерствами. Захист і соціалізація ветеранів мають стати стратегічним пріоритетом нашої держави. І така позиція має залишатися незмінною Так, цей процес не відчув кожен ветеран України, але він був потрібний і важливий для подальшої діяльності міністерства, – розповів Сергій Бессараб.

– Нині надання пільг та послуг регулюють 156 нормативно-правових актів і 22 органи влади. Така кількість дублюючих нормативних документів більше вносить плутанину, ніж працює на результат, а кількість відповідальних – розмиває відповідальності. Тому на часі запровадження комплексного підходу та оновлення системи захисту ветеранів війни, – зазначив Сергій Бессараб.

За словами міністра, у державі має запрацювати потужна вертикаль управління в системі соцзахисту, яка поступово змінить ставлення суспільства до ветеранів і створить умови, у яких безпідставне порушення ветеранських прав стане неможливим.

Є вакансії для ветеранів

Міністр також додав: Мінветеранів потребує суттєвого розширення кадрового складу. На момент роз’єднання міністерства його центральний апарат був заповнений персоналом на 44%, а територіальні відділи – на 36%. Тому відомство вже формує команду кваліфікованих фахівців, які, власне, відповідатимуть за вирішення проблем ветеранів та родин загиблих воїнів. Позиція щодо кадрової політики незмінна – в Міністерстві ветеранів мають працювати фахівці з ветеранського середовища.

– Тому вкотре запрошую ветеранів до участі в доборі на вакантні посади державних службовців у структурі Мінветеранів, – сказав Сергій Бессараб.

Він пояснив, що наразі через зупинку дії Закону України «Про державну службу», в частині проведення конкурсів на посади держслужби, міністерство оголосило кадровий добір на період дії карантину. За його результатами призначено на посади 16 державних службовців. З усіма ними укладено контракт на період дії карантину. 11 з них призначені до територіальних органів Мінветеранів. Відбір триває ще на кілька посад держслужбовців.

Міністр озвучив, що вдалося зробити команді впродовж ста днів роботи.

Так, збережено фінансування основних бюджетних програм, повністю виплачена одноразова родинам загиблих в АТО/ООС, а також ветеранам, які зазнали каліцтва на війні, розпочато виплату одноразової грошової винагороди Героям України, підготовлено законопроєкт щодо пільгового розмитнення транспортних засобів для ветеранів війни, надано статус учасника бойових 120 добровольцям. Наразі йде підготовка документів для надання статусу УБД решті добровольців. Розпочато прийом заявок на фінансування проєктів громадських організацій ветеранів на 2021 рік, напрацьовано механізм регулярних онлайн-зустрічей із Громадською радою та Радою ветеранів при Мінветеранів. Загалом тут працює шість робочих груп за участю представників ветеранських організацій та об’єднань. Розпочато активну роботу з цифрової трансформації ветеранських сервісів надання послуг.

Головним пріоритетом у роботі Мінветеранів залишається лікувально-реабілітаційний напрямок.

– Принцип роботи Мінветеранів незмінний – ветеранська спільнота є головним партнером Міністерства у формуванні державної політики щодо ветеранів, – наголосив Сергій Бессараб.

Серед основних напрямів подальшої роботи Мінветеранів міністр назвав відновлення повноцінного життя, пам’ять і шану, а також реінтеграцію ветеранів у суспільство.

– Реалізуючи ці пріоритети, плануємо ініціювати створення робочих місць для ветеранів війни, налагодити співпрацю з Державним центром зайнятості, розбудувати національну систему реабілітації ветеранів війни, переглянути і спростити порядок надання статусів та пільг ветеранам. Вже з лютого 2021-го в тестовому режимі запрацює Єдиний державний реєстр ветеранів війни. Працюватимемо над впровадженням чат-бота для ефективної системи інформування та комунікації з ветеранами. Займатимемося і розробкою програми адаптації ветеранів після повернення з місць позбавлення волі. Цю роботу почато в рамках створення міжвідомчої групи, до складу якої увійшли представники Мінветеранів і Мін’юсту, – сказав Сергій Бессараб.

Як зазначив міністр, у планах відомства організація різних тематичних заходів, як-от велопробіг, спортивних змагань.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook