ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військові підтримали марафон відповідальності

Прочитаєте за: 3 хв. 24 Червня 2020, 8:55

Щорічний марафон відповідальності – це акція започаткована Фондом Родини Богдана Гаврилишина, яка вже четвертий рік поспіль шириться теренами України та поза її межами. Її радо підтримують представники державних інституцій, молодіжних та культурних осередків, громадських об’єднань, народні артисти, меценати, громадські діячі та молодь.

Основна ідея марафону – розповісти про позитивні зрушення, які відбуваються щодня, про активних і небайдужих українців, які творять ці зміни. Він покликаний поширювати основний меседж відповідальності, закладений в 15 пунктах Декларації відповідальності людини, яку, власне, і створив знаний на весь світ український діяч Богдан Гаврилишин.

Військовослужбовці Збройних Сил України не залишились осторонь та підтримали громадськість у марафоні відповідальності. Армія є однією з найважливіших державних інституцій як уособлення відповідальності, свободи, обов’язку, є відображенням країни та суспільства в цілому.

Символом марафону обрано соняшник, спеціально виведений до 90-річчя всесвітньо відомого українця. І не даремно, бо сонях здавна уособлює стійкість та родючість, він має міцне коріння, а одне його зернятко проростає в красиву квітку, яка дає сотні плодів. Це символізує віру в те, що кожна людина, яка здобуває все більше знань і розвивається, передаватиме ці знання далі й вкладатиме досвід у позитивні зміни в Україні, а прояв турботи щодо себе, сім’ї, друзів, довкілля, країни чи світу надихне сотні інших сердець до відповідальних дій. Для військових квітка соняху має сакральне значення, бо є квіткою пам’яті про тих, хто поклав власне життя заради захисту нашої держави, збереження цілісності, суверенітету та незалежності України.

Нині ЗСУ стрімко і впевнено розвиваються, впроваджуючи стандарти НАТО. Зовсім недавно Україна отримала статус члена Програми розширених можливостей Північноатлантичного альянсу, до того ж затверджено Річну національну програму під егідою Комісії Україна–НАТО на 2020 рік. Значну увагу в структурах цивільно-військового співробітництва ЗС України приділено військово-патріотичному вихованню майбутнього покоління українців та цивільно-військовій взаємодії з громадськими обʼєданнями, благодійними фондами, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Офіцери цивільно-військового співробітництва спільно з представниками молодіжних центрів, громадських об’єднань і місцевих органів влади підтримали IV Марафон відповідальності в Києві, Чернігові, Вінниці, Миколаєві, Одесі й Краматорську.

За умовами акції кожен із учасників обрав для себе один із пунктів Декларації відповідальності людини, якого дотримуватиметься з моменту, відколи символічно висадить насіння соняшника, і спонукатиме оточуючих сприймати відповідальність невід’ємною частиною життя.

Маємо надію, що Збройні Сили України власним прикладом і безцінним досвідом надихатимуть суспільство на відповідальні зміни в країні!

Довідково:

Фонд родини Богдана Гаврилишина створено дружиною та дітьми відомого українця, знаного економіста та футуролога, громадського діяча та мецената, незмінного патріота України Богдана Дмитровича Гаврилишина для того, щоб продовжувати справу великого українця, – сприяти розвитку України та її перетворенню на ефективну європейську державу.

Заснований на таких цінностях, як відповідальність, співпраця та професіоналізм, з вірою у високий потенціал України, фонд розробляє та реалізовує програми для української молоді, яка є рушієм позитивних змін у країні.

Програми фонду розсувають кордони, інтегрують успішний європейський та світовий досвід, об’єднують лідерів думок, змушують системно мислити, змінюють імідж України в світі та формують екосистему для пришвидшення позитивних змін.

Владислав Тичина для АрміяInform

Читайте нас в Telegram
Мітки: