ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Чому Міноборони не виділило коштів на модернізацію літаків Су-24МР

Важливо Інфографіка Новини Озброєння та техніка
Прочитаєте за: 2 хв. 22 Червня 2020, 20:05

Цього року Міністерство оборони України не виділило 30 мільйонів гривень для проведення дослідно-конструкторської роботи (ДКР) зі створення надзвукового фронтового літака-розвідника Су-24МР. Таку інформацію місцевим журналістам надали представники ДП «Одеський авіаційний завод», що входить до складу ДК «Укроборонпром». Тим самим вони фактично поставили під сумнів здатність оборонного відомства підтримувати належний рівень боєготовності Повітряних Сил ЗСУ. Адже нині разом із розвідувальними версіями Ан-30 та оперативно-тактичними безпілотниками Bayraktar TB2 ці літаки становлять основу повітряної розвідки ПС ЗС України.

АрміяInform вирішила з’ясувати, з якої саме причини оборонне відомство цьогоріч не профінансувало ДКР з подальшої модернізації літаків Су-24МР. Як нам пояснили в Управлінні військових представництв Міноборони України, основна причина – у неготовності виробництва для повноцінного проведення робіт.

За словами начальника цього управління полковника Євгена Курбета, нині спільна робоча група, до складу якої увійшли представники Міноборони та Одеського авіаційного заводу, продовжує приводити у відповідність робочу конструкторську документацію. Як тільки усунуть виявлені недоліки, подальшу модернізацію Су-24МР продовжать відповідно до умов раніше укладеного державного контракту.

Нагадаю, розробка оновленого розвідувального літака Су-24МР розпочалася ще у 2017 році. До речі, цю роботу виконують у кооперації фахівці Одеського авіаційного заводу та ДП «Миколаївський авіаремонтний завод «НАРП». За словами генерального директора ДП «Одеський авіаційний завод» Віталія Юхачова, на базі цього літака мають створити практично новий літак-розвідник, здатний з відстані понад 100 кілометрів за допомогою станції бокового огляду фіксувати всю лінію фронту. За попередніми заявами, на створення такого зразка в українських інженерів мало піти близько чотирьох років.

За умов стабільного фінансування вже наступного року Збройні Сили могли б отримати для випробувань дослідний зразок розвідувального літака з можливостями виявлення цілей на рівні сучасних машин покоління 4+ та передачею інформації командуванню Повітряних Сил ЗС України в онлайн-режимі. Оснащення вітчизняних Повітряних Сил такими літаками з принципово новими методами ведення розвідки дозволило б набагато швидше реагувати на ситуацію на фронті.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Хочу жить