У 57-й окремій мотопіхотній бригаді імені кошового отамана Костя Гордієнка чекають на готових повернутися після СЗЧ і гарантують справедливе людяне відношення. Про це розповів…
Шостий місяць поспіль в інтенсивному режимі в непростих умовах боротьби з пандемією на коронавірусну хворобу працюють військовослужбовці та працівники санітарно-епідеміологічної служби командування Медичних сил. За цей час проведено понад 12,5 тис. досліджень методом полімеразної ланцюгової реакції, майже 5,5 тис. експрес-тестів, розроблено низку важливих керівних документів, методичні рекомендації щодо дій у випадку виявлення симптомів хвороби, організовано обсерваційні та карантинні заходи серед особового складу Збройних Сил України, що допомагають стримувати поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19.
Тому не випадково наказом Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-полковника Руслана Хомчака з нагоди Дня медичного працівника відомчими нагородами відзначено 20 кращих фахівців служби, ще 15 отримали подяки.
− Приємно, що наша робота не залишилась непоміченою керівництвом Збройних Сил, − сказав у розмові з кореспондентом АрміяInform начальник санітарно-епідеміологічного управління Командування МС ЗСУ підполковник медичної служби Сергій Моргун. – У нас дійсно служать і працюють високопрофесійні фахівці, які люблять свою роботу. Серед них начальник епідеміологічного відділу регіонального управління підполковник медичної служби Тетяна Кобилянська, яка забезпечує співробітництво служби превентивної медицини з військовими медиками з-за закордону, начальник лабораторного відділу капітан медичної служби Наталія Козаченко, начальник групи матеріально-технічного забезпечення старший сержант військової служби за контрактом Андрій Шурубура. Вони та інші наші військові відзначені медаллю «За досягнення у військовій службі».
Тривалий час військові епідеміологи залишались, так би мовити, в тіні. Немає епідемічних загроз, і про нашу службу ніхто й не згадує. Але, повірте, відсутність викликів не присипляє нашу пильність і не розслабляє. До пандемії Covid-19 ми розпочали готуватися, коли з китайського Уханя почали надходити тільки перші тривожні сигнали. Мабуть, тому наша служба виявилась на крок попереду за цивільних колег у країні.
Не випадково перші наради і конференції щодо шляхів протидії спалаху коронавірусу і координації дій медичних установ за участю представників Офісу президента і Уряду проходили на дискусійних майданчиках Національного військово-медичного клінічного центру «ГВКГ». За словами Сергія Моргуна, військовослужбовці й працівники регіональних санітарно-епідеміологічних управлінь, зокрема й лаборанти, щороку проходять атестування та беруть участь в заходах із підвищення кваліфікації та удосконалення професійних навичок. Тому проведення досліджень методом полімеразної ланцюгової реакції для них не було чимось несподіваним. Куди важливішим було своєчасне отримання відповідних реагентів.
− Дуже важливо, шо ми постійно отримуємо необхідне лабораторне обладнанням, засоби захисту і реагенти, − зауважив підполковник Моргун. – АрміяInform регулярно повідомляла про всі новинки і надходження сучасного обладнання до наших підрозділів, тому не буду повторюватися. Зверну лише увагу на останнє придбання – надувний лабораторний комплекс, який збільшує спроможність наших мобільних лабораторій. Він призначений для підготовки і доставки зразків для аналізу та забезпечує безпечне поводження з біологічними матеріалами. Комплекс складається з чотирьох окремих, з’єднаних між собою модулів. У кожному модулі − кабіни на надувній пневмоконструкції. Це рішення дозволяє проведення дуже швидкого монтажу і введення в експлуатацію всього комплексу.
Крім додаткового обладнання, ми маємо також у кожній мобільній лабораторії два комбінезона, так звані скафандри. Вони є унікальними, тому що мають максимальний захист від навколишнього середовища − вірусного, інфекційного, радіаційного.
Сергій Моргун зазначив, що сьогодні створюється недоторканний запас обладнання та засобів захисту. За його словами, в Міноборони проведено перерозподіл коштів на загальну суму 158,8 млн гривень для забезпечення діяльності мобільних лабораторій витратними матеріалами, закупівлю засобів захисту та апаратів штучної вентиляції легень.
У ніч на 28 червня підрозділи Сил оборони України вчергове завдали ураження двом нафтопереробним заводам, задіяним у забезпеченні окупаційної армії.
Річка заважає ворогу використовувати НРК, а наші дрони вибивають звичайний транспорт, то ворог залежить від повітряних «мостів».
Прикордонники підрозділу Destruction team прикордонної комендатури швидкого реагування 5 прикордонного загону зробили добірку уражень.
Водій у 155 окремий батальйон територіальної оборони
від 21000 до 51000 грн
Степанівка, Сумська область
Стрілець-зенітник (128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада)
від 24000 до 124000 грн
Мукачеве, Закарпатська область
У 57-й окремій мотопіхотній бригаді імені кошового отамана Костя Гордієнка чекають на готових повернутися після СЗЧ і гарантують справедливе людяне відношення. Про це розповів…