ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Армійське паливо позначатимуть кольоровим маркером і стежитимуть за його рухом в online-режимі

Прочитаєте за: 3 хв. 17 Червня 2020, 10:36

Зміни, що тривають у Збройних Силах протягом останніх років, стосуються широкого спектру питань життєдіяльності війська, зокрема й удосконалення системи забезпечення військових частин пальним і контролю його використання.

Про вдосконалення системи обліку та контролю пально-мастильних матеріалів у ЗСУ ми поспілкувалися з начальником Центрального управління забезпечення пально-мастильними матеріалами полковником Русланом Кубалем.

— Так, один з головних напрямків розвитку підрозділів Командування Сил логістики (КСЛ) — адаптація діяльності до стандартів НАТО. Тому наразі вкрай необхідним і актуальним завданням нашого Управління є впровадження сучасної автоматизованої системи контролю та обліку світлих нафтопродуктів, що використовують країни Альянсу, — розповів полковник Руслан Кубаль.

За його словами, ця система може функціонувати як самостійно, так і у складі системи ЛІС (logistic information system — LIS), яку розробляють спільно зі спеціалістами логістики США.

Система ЛІС дасть змогу вести облік палива в режимі online

— Використання системи ЛІС дозволяє ведення обліку в електронному вигляді й виконання будь-яких операцій з руху пального в режимі online та дасть змогу бачити цей процес і наявний залишок пального наживо. Підтримка мобільної та стаціонарної платформи забезпечить безперервний контроль за переміщенням матеріальних засобів і їхній моніторинг у віддаленому доступі, — повідомив офіцер.

У рамках пілотного проєкту цей програмний комплекс запроваджений уже в чотирьох частинах ЗС України. Програмне забезпечення успішно пройшло всі випробування, з вересня 2020 року відбудеться його тестова експлуатація. Крім того, до проєкту планують залучити ще вісім військових частин Збройних Сил.

Також на складі пального 46-го об’єднаного центру забезпечення вже впроваджена система виміру й моніторингу рівня пального у резервуарах. Вона складається з апаратної частини на базі ультразвукового рівнеміра-сигналізатора, мережевого й серверного обладнання та інформаційної складової у вигляді баз даних і спеціалізованого програмного забезпечення.

— Для підготовки системних адміністраторів і користувачів нового програмного комплексу Логістичної інформаційної системи в Командуванні Сил логістики та Військовій академії (м. Одеса) заплановані навчальні курси, які розпочнуться в липні цього року, — зауважив офіцер.

 Цього року було проведено експеримент щодо маркування палива

Задля посилення контролю за використанням палива у першому півріччі 2020 року було проведено експеримент щодо застосування палива дизельного з чорним маркером.

— Таке маркування забезпечує належну ідентифікацію та відстеження військового палива в паливозаправниках, баках озброєння та військової техніки, а також дає змогу посилити контроль за використанням пального військовими частинами й зменшує «товарну привабливість» серед цивільного населення. Пальне видавалось усім військовим частинам, які відновлювали свою боєздатність, — повідомив офіцер.

За результатами випробування вже ухвалено рішення щодо закупівлі барвника (кольорового маркера) та впровадження цього методу контролю у діяльність Збройних Сил України.

— Як висновок, реалізація вищевказаних проєктів та здійснення постійного контролю дозволяє стверджувати про позитивні результати щодо зменшення втрат, нестач, крадіжок ПММ у військових частинах ЗС України. Адже наразі ці показники суттєво зменшилися у порівнянні з попередніми роками, — зауважив полковник Руслан Кубаль.

39
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram