ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Вступна кампанія 2020: для дівчат-абітурієнток у Академії сухопутних військ обмежень зі спеціальностей немає

30 Травня 2020
Вступна кампанія 2020:  для дівчат-абітурієнток у Академії сухопутних військ обмежень зі спеціальностей немає

АрміяInform продовжує розповідати про підготовку до вступної кампанії у військових вишах України. Наш кореспондент поспілкувався із секретарем Приймальної комісії Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного капітаном Андрієм Баганом. Поговорили про те, на які спеціальності найбільший конкурс, що робити абітурієнту, якщо він не пройшов медкомісію, та як карантин вплинув на вступну кампанію.

Цьогоріч третім предметом вступники частіше обиратимуть іноземну мову

– У зв’язку з карантинними заходами до Академії надійшло на порядок менше навчальних справ  порівняно з минулим роком. Це пов’язано з тим, що у військкоматах була обмежена робота військово-лікарських комісій і майбутні абітурієнти не могли вчасно проходити медогляд. Вступникам ми йдемо назустріч, тому тепер вони можуть проходити медогляд як у військкоматах, так і нашому навчальному закладі, – зазначив офіцер.

За його словами, у Національній академії сухопутних військ для дівчат-абітурієнток немає обмежень зі спеціальностей. На вступних випробуваннях різниця з хлопцями тільки в нормативах з фізичної підготовки. Минулого року майже на всі спеціальності набрано дівчат.

– Майбутніх абітурієнтів цікавить, які предмети потрібні для вступу. Зі спілкування з ними зрозуміло, що цьогоріч третім предметом вступники частіше обиратимуть іноземну мову. Також питають, чи можуть курсанти проживати за межами Академії? Відповідаємо, що військовослужбовці служби за контрактом, а також сімейні курсанти мають таке право з першого курсу, решта – на старших курсах. Дівчата-курсантки проживають у гуртожитках, – розповів секретар Приймальної комісії.

Він додав, що юнакам та дівчатам, щоб їх розглядали як кандидатів на вступ до Академії,  цьогоріч  необхідно  подолати поріг у 100 балів за результатами ЗНО.

«Цього року вперше ми набираємо курсантів, які після випуску служитимуть у Службі безпеки України»

Андрій Баган підкреслив, що відмінність від попередніх років нині полягає в тому, що для ліцеїстів з`явилася можливість вступати як за результатам ЗНО, так і складати іспити у навчальному закладі. Так можна робити під час вступу майже на всі спеціальності – не стосується це тільки майбутніх військових культурологів.

– Після закінчення нашого вишу курсанти, у яких високий рейтинг, так само мають право обирати військову частину, в якій хочуть служити. Після закінчення навчання випускники йдуть служити не тільки до ЗСУ, а й до інших збройних формувань – Головного управління розвідки, Національної Гвардії, Державної  Прикордонної служби. Цього року вперше ми набираємо курсантів, які служитимуть у Службі безпеки України.

Андрій Баган наголосив, що традиційним попитом користуються спеціальності гуманітарного напрямку, зокрема «морально-психологічне забезпечення». Усе більшої популярності набувають як серед хлопців, так і дівчат, бойові спеціальності з управління діями механізованих підрозділів, танкових підрозділів.

Детальну інформацію для вступників до Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного можна знайти тут.

Фото – пресслужба Національної академії сухопутних військ

11
1

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Актуально