Міждержавні угоди козаків з москалями називалися «статті» й укладалися з кожним новим гетьманом, який погоджувався на співпрацю з царем. Відповідно умови кожного такого договору обмежували…
Уже з 25 травня усі шанувальники авіації зможуть знову, після тривалих карантинних обмежень, відвідувати експозицію військової авіаційної техніки під відкритим небом — Музей Повітряних Сил, що у Вінниці. Унікальність цього музею полягає в тому, що тут зібрано понад 40 експонатів військової авіаційної, зенітної, ракетної, радіолокаційної та ракетної стратегічної техніки, якої немає в інших музеях України. Географія експонатів охоплює всі куточки України. Техніка прибула з Білої Церкви, Лиманського, Одеси, Луцька, Бельбека, Львова, Конотопа, Василькова, Арциза, Феодосії та інших міст. Уся техніка — це не виготовлені макети, а реальні бойові машини, в яких збережено обладнання кабін. Кількість музейних предметів основного фонду становить понад 1200 одиниць. Музей займає площу трохи більше ніж 15 тисяч кв. метрів, на якій розгорнуто 3 основні експозиції.
Експозиція авіаційної техніки представлена різними модифікаціями літаків МіГ, Су та Як, а також вертольотами Мі-2, Мі-8 та Ка-27.
— Кожен експонат цієї експозиції має свою «родзинку», — розповів завідувач Музею генерал-майор у відставці Володимир Алєксєєв. — Так, МіГ-25РБС занесений до книги рекордів Гіннеса як найшвидший в світі бойовий літак. А поршневий Як-11 періоду Другої світової війни та реактивний літак другого покоління у варіанті постановника перешкод Як-28ПП, без перебільшення, можна назвати унікальними, адже вони єдині, що збереглися в Україні. Окрім того, в Музеї Повітряних Сил відвідувачі мають можливість побачити сучасний винищувач четвертого покоління серійної конфігурації Су-27, «побратими» якого сьогодні надійно захищають повітряні кордони нашої держави.
Також у музеї розміщена Експозиція зенітної ракетної техніки, яка нараховує 14 одиниць, серед яких стаціонарні пускові пристрої з ракетами зенітних ракетних комплексів: С-75М2 «Волхов», С-125 МГ «Нева», С-200В «Вега»; самохідні пускові установки С-300В1, С-300 ПС, «Бук», «Куб», «Круг». Як зазначив Володимир Алєксєєв, і С-300В1, і «Бук», і установку С-300 ПС можна побачити лише у вінницькому музеї.
В Експозиції радіотехнічної техніки можна побачити радіолокаційну станцію дециметрового діапазону 19Ж6 та потужний рухомий радіовисотомір ПРВ-17. Ці розумні машини називають «очима та вухами» Повітряних Сил.
Неабияку цікавість гостей викликає легендарний, мобільний ґрунтовий ракетний комплекс РСД-10 «Піонер». Таких пускових установок у світі збереглося всього чотири.
— «Піонер» був дійсно першим у прямому значенні слова, — продовжує завідувач Музею, — адже багато технічних рішень, здійснених у процесі його розробки, були абсолютно новими в практиці світового ракетобудування. Також тільки в нашому музеї можна побачити найбільшу експозицію макетів авіаційних засобів ураження. Серед них стратегічна крилата ракета класу «повітря-земля» Х-55; протирадіолокаційна авіаційна ракета «повітря-земля» середньої дальності Х-58У; гіперзвукова аеробалістична ракета класу “повітря-земля«Х-15.
На честь авіаторів, які загинули, виконуючи службовий обов’язок, на території музею встановлено меморіальний знак «Вони не повернулися з польоту».
А минулого року в музеї розпочала працювати Зала бойової слави, присвячена участі військовослужбовців Повітряних Сил в Антитерористичній операції та операції Об’єднаних сил. Тут відвідувачі можуть дізнатися про історію зведеного загону ПС «Дика качка», побачити реальні міни-метелики, які становлять неабияку загрозу для жителів Сходу України, та прочитати про героїчні долі загиблих льотчиків — Дмитра Шкарбуна, Олександра Бєлого та Героїв України Костянтина Могилка і Дмитра Майбороди. Окремий стенд присвячено льотчику-снайперу, генерал-лейтенанту Василю Нікіфорову, який був заступником командувача Повітряних Сил з авіації — начальником авіації Командування Повітряних Сил ЗСУ та виховав чимало українських військових льотчиків-асів.
Тож керівництво Музею Повітряних Сил радо запрошує вінничан та гостей міста відвідати екскурсії з показу військової техніки на відкритому майданчику за попередніми заявками. Усі питання узгоджуються з працівниками музею за телефоном +(0432) 59-61-90 або через електронну адресу mps_zsu@ukr.net.
Фото Владислав Дем’яненко
@armyinformcomua
Міністр оборони України Рустем Умєров доповів Президенту Володимиру Зеленському про зустріч української та американської команд у Саудівській Аравії, про перебіг перемовин.
Протягом дня відбувались ворожі атаки на Нікопольщину та Синельниківщину в Дніпропетровській області.
На Харківщині прикордонники за допомогою FPV-дронів знищили три транспортних засоби.
23 березня упродовж дня окупанти обстрілювали та скидали керовані авіаційні бомби на цивільну інфраструктуру Миропільської громади Сумського району.
У додатку Армія+ тимчасово неможливо купити залізничні квитки. Триває відновлення онлайн-систем Укрзалізниці після серверного збою 23 березня.
39 окрема бригада берегової оборони 30 корпусу морської піхоти ВМС ЗС України вже набирає добровольців за новим проєктом «Контракт 18-24».
від 27000 до 52000 грн
Васильків, Київська область
від 20000 до 120000 грн
Краматорськ
Краматорський РТЦК та СП
від 25000 до 125000 грн
Київ, Київська область
від 23000 до 53000 грн
Степанівка, Сумська область
від 30000 до 60000 грн
Запоріжжя, Запорізька область
Міждержавні угоди козаків з москалями називалися «статті» й укладалися з кожним новим гетьманом, який погоджувався на співпрацю з царем. Відповідно умови кожного такого договору обмежували…