В умовах навʼязаної росією війни питання ефективної мобілізації та рекрутингу на військову службу стає пріоритетним для держави. Підривна діяльність кремлівських…
7 травня 2001 року вважають другим народженням найбільшого у світі літака Ан-225 «Мрія». Цього дня вже модернізована «Мрія» здійснила перший випробувальний політ як повноцінний транспортний літак, що здатний перевозити надважкі вантажі.
З розпадом СРСР програма «Енергія – Буран» закрилася, і створений для цього проєкту літак Ан-225 «Мрія» став незатребуваним.
Керівництво АНТК імені О. К. Антонова розпочало пошуки шляхів повернення «Мрії» в небо. Невдовзі генеральний конструктор прийняв рішення щодо відновлення, переобладнання і модернізації «Мрії» в повноцінний комерційний літак для перевезення надважких і унікальних вантажів. Усі витрати на реалізацію цього проєкту взяли на себе АНТК імені О. К. Антонова і ВАТ «Мотор Січ». Необхідні роботи завершили у квітні 2001 року. Наземні випробування пройшли успішно. 7 травня 2001 року екіпаж під командуванням Олександра Галуненка підняв удосконалену «Мрію» в небо.
З того часу найбільший у світі літак Ан-225 «Мрія» здійснює не тільки комерційні перевезення, його також залучають до виконання миротворчих завдань місій ООН і програм НАТО.
Із квітня 2020 року Ан-225 «Мрія» долучився до операцій з перевезення вантажів, необхідних для боротьби з коронавірусом COVID-19. Медичні засоби з Китаю вже доправлено до Польщі, Франції, Німеччини, Канади, України.
Варто зауважити, що українській «Мрії» належать понад 250 рекордів у галузі авіації, зокрема й перевезення моновантажу вагою у 187,6 т, а також абсолютний рекорд з вантажопідйомності у 253,8 т.
@armyinformcomua
Агентку так званої «жіночої групи» фсб, яка шпигувала в інтересах країни-агресора на Покровському напрямку, засудили до 15 років позбавленням волі з конфіскацією майна.
Президент Володимир Зеленський після зустрічі з Президентом Франції Емманюелем Макроном повідомив про обговорення можливості розширити український повітряний флот додатковими літаками «Міраж», а також налагодити співвиробництво дронів-перехоплювачів.
На Херсонщині завдяки злагодженій роботі операторів БПЛА 40-ї бригади та артилерії суміжних підрозділів було знищено групу росіян разом із технікою.
На Донеччині бійці 122-го окремого батальйону 113-ї бригади ТрО знищили ворожу артилерію та склади з боєприпасами.
Виступаючи на NATO Public Forum у Гаазі, Міністр оборони Рустем Умєров наголосив, що сильна Україна є основою тривалого миру в Європі, та окреслив три ключові пріоритети для перемоги: ППО, розбудова ОПК та дієві гарантії безпеки.
Бійці полку «К-2» оприлюднили відео «дуелі» російського піхотинця з українським дроном-бомбером, яке доводить, що ані хаотична стрільба, ані спроба сховатися не рятують окупантів від ураження.
від 50000 до 120000 грн
Тисмениця
Івано-Франківський РТЦК та СП
В умовах навʼязаної росією війни питання ефективної мобілізації та рекрутингу на військову службу стає пріоритетним для держави. Підривна діяльність кремлівських…