ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Канада посилила законодавство у сфері володіння зброєю

Прочитаєте за: 2 хв. 2 Травня 2020, 10:04 3
Канада запроваджує заборону на використання цивільними понад 1500 моделей зброї наступального типу.

Про це оголосили в офісі прем’єр-міністра Канади, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Прем’єр-міністр оголошує про заборону понад 1500 моделей та варіантів зброї наступального типу. Ці моделі поділяються на дев’ять категорій вогнепальної зброї й два типи, які визначають за характеристиками. На деякі складові цієї зброї теж накладається заборона”, – йдеться у поширеній заяві.

Зазначається, що заборонене озброєння та його деталі “не можна законно продавати, використовувати чи імпортувати”. Винятки з цього правила зроблені лише для деяких представників корінних народів.

“Ці кроки приберуть небезпечну вогнепальну зброю, розроблену для військового використання, із наших громад, й допоможуть упевнитися, що канадці більше не страждають від насильства із використанням вогнепальної зброї”, – зауважили в офісі прем’єр-міністра.

Оскільки заборона на використання цих визначених типів зброї набуває чинності негайно, уряд передбачив дворічний перехідний період, “аби захистити власників від кримінальної відповідальності у той час, як вони намагаються дотримуватися нових правил”.

“Уряд має намір якомога швидше запровадити програму викупу, аби безпечно вилучити цю вогнепальну зброю, й планує внести якомога раніше законодавство, співпрацюючи із парламентом й проводячи громадське обговорення”, – наголосили у Трюдо.

В уряді уточнили, що наразі на території Канади зареєстровано понад 100 тисяч одиниць озброєння, яке потрапляє під заборону.

Додамо, що нинішня заборона була запроваджена урядовим указом, а не законом, що мало б більшу силу. Уряду довелося обрати такий шлях, оскільки парламент зараз закритий на карантин і збирається лише для обговорення заходів, пов’язаних із COVID-19.

Читайте нас у Facebook
Мітки: ,